Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi előadások közötti...

Egyetemi előadások közötti szünet?

Figyelt kérdés

Ha a Neptunon úgy van feltüntetve egy óra, hogy pl. 14.00-16.00 között tart, 16.00-kor azonban kezdődne egy másik órám, akkor odaérek időben? Vagy milyen hosszúak ezek az előadások? Van közöttük szünet?

Sajnálom a buta kérdést, de idén kezdek az egyetemen, és egy szabadon választott előadásra nagyon szívesen bejárnék, de elég kis létszámban indul, és nagyon izgulok miatta, hogy ha esetleg nem ér véget időben az előző órám, akkor el kell jönnöm korábban/elkések a másikról.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!:)



2019. aug. 12. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is így volt kiírva. De igazából 90 perc volt. Tehát fél orám volt átérni.
2019. aug. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban így van, ahogy az első írta, egy tanóra általában 90 perces. így van idő átérni egy másik helyszínre is.
2019. aug. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem többször volt már olyan, hogy pontban akkor ért véget az egyik órám, amikor a másik kezdődött. Így nyilván esélytelen volt, hogy még ott legyek az elsőn, de már ott legyek a következőn is. Úgyhogy én ilyenkor azt csináltam, hogy szóltam a következő órát tartó tanárnak, hogy fennáll ez a probléma. Ha volt rá lehetőség (főleg, ha több embert is érintett), akkor pár perccel eltolták az órát, hogy oda tudjunk érni. Ha viszont nem volt rá lehetőség, hogy később kezdjünk, akkor csak szimplán késtem egy picit az elejéről. Nekem az a tapasztalatom, hogy ezt el szokták fogadni a tanárok, mert azért nem nagy lemaradás az a néhány perc és előre szóltál, nem a te hibád. Valamint az órák eleje sokszor olyanokkal megy el, hogy pl. névsorolvasás, aláírjuk a jelenlétit, keresi és rendezgeti a tanár a cuccait stb., szóval tényleg nem múlik rajta semmi (viszont előbb nem jönnék el egy óráról, mert az még fontos lehet). Szóval, ha esetleg tényleg 4-ig tartják majd és utána rögtön 4-kor kezdődne, akkor sincsen baj, mert általában meg lehet beszélni a tanárral.
2019. aug. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm szépen a válaszokat!:)
2019. aug. 12. 15:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a kétórás időtartamban mindig a tanár dönti el, hogy osztja be 90 percet. Van olyan aki mondjuk 14.00-15.30-ig szünet nélkül letolná. De lehet hogy 14.15-kor kezd és 15.45-kor fejezi be. De az is lehet, hogy tart 15 perc szünetet és mondjuk 14.15-15.00 és 15.15-16.00-ig tart az óra.

Tényleg célszerű beszélni az előadókkal, nyilván nemcsak neked lesz ez probléma.

2019. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha az egyik nem kötelező, akkor könnyű dolgod van, mert meg tudod oldani, hogy hamarabb eljössz/később mész be előadásra.

Az előző órád is kötelező? Máskülönben előadásról nem gáz késni, szeminárium esetében kell beszélni a tanárral. Ha az előtte lévő órad gyakorlat, akkor azt logikus végigülnöd. Ha az is csak előadás, akkor meg simán eljöhetsz 5 perccel hamarabb.

2019. aug. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az előző órám a kötelező egyházismeret. Ami utána következik az nem is kapcsolódik közvetlenül a szakomhoz, csak nagyon érdekel, ezért szeretném majd esetleg felvenni, de valóban elég kis létszámban indul, ezért nem is biztos, hogy beleférek majd a keretbe:s csak jó tudni, hogy mi a teendő ilyen esetben:)


Továbbra is köszönöm szépen a válaszokat!:)

2019. aug. 12. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!