Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakorvosképzés. Miért?

Szakorvosképzés. Miért?

Figyelt kérdés
Néhány dolgot nem értek a szakorvosképzéssel kapcsolatban. Engem elsősorban a kardiológia érdekel, és kardiológus is szeretnék lenni. Nagyon tetszik viszont a csecsemő- és gyermek-kardiológia is, de azt csak gyerekorvosi bemenettel lehet elvégezni. Én viszont "gyerekorvos gyerekorvos" nem igazán szeretnék lenni. Fura viszont, hogy a gyermekneurológiát, gyermek fül-orr-gégét, meg még talán 1-2 ilyet el lehet végezni felnőtt neurológiai és fül-orr-gégészeti bemenettel. Miért van ez, hogy egyiknél lehet, másiknál meg nem? (Azt én értem, hogy a gyerekek szíve és a felnőtteké nem teljesen egyezik, de például a gyermekpulmonológiát is csak gyerekorvosi bemenettel lehet elvégezni. Pedig egy gyerek és egy felnőtt tüdeje között nem sok különbség van...)

2019. aug. 24. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Remélem, hogy nagyon-nagyon messze vagy az egyetem végétől, mert egyéb esetben ez a gyerek és felnőtt tüdeje közötti kijelentés eszméletlen nagy égés lenne az egyetemednek, mert inkompetens embereket képeznek.
2019. aug. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt jegyezd meg, hogy a gyerek nem kis felnőtt. Másként működik, másféle fejlettségű szervei vannak, másként kell gyógyítani.
2019. aug. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nyugi, idén kezdek, tehát még orvosi tudásom nem sok van, csak ez olyan fura nekem akkor is.. :D De attól függetlenül a kérdés lényegén nem változtat, hogy egyiknek miért kell gyerekorvosnak lennie, másiknak miért nem.

(Tudom, hogy messze vagyok tőle, és előbb diplomázzak le, de csak érdekel :))

2019. aug. 24. 10:10
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a válaszokat, kíváncsi leszek az egyetemre (SE). :)
2019. aug. 24. 10:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként rohadt egyszerű a válasz. A gyermekkardiológus egy olyan gyermekgyógyász, aki nagyon otthon van a szívfejlődési rendellenességekben, meg tud szívultrahangozni, de a gyermek és a felnőtt kardiológia ég és föld tök más jellegű betegségek vannak.

Fül-orr-gégénél meg neurónál ez kevésbé igaz.

2019. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! :)
2019. aug. 24. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!