Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagy baj, ha nem csinálok...

Nagy baj, ha nem csinálok nagy ügyet a kollégiumi szobatárs keresésből?

Figyelt kérdés

Ajtósi kollégiumba vettek fel (ELTE) és ma kaptam meg az e-mailt meg a szobafoglalásos dolgot, belépve a Facebook csoportba láttam, hogy van külön ilyen szakasz, ahol a friss beköltözők bemutatkozhatnak és kereshetnek maguknak való szobatársat. Nekem semmi kedvem ezzel babrálni, szóval csak random befoglaltam egy szobát, ahol még nem volt senki.


Ez így bunkóság?


2019. aug. 24. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Csak gondolom vannak, akik nem random szobatársat akarnak. Hiszen mindenkit be kell vhová tenni.
2019. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Nem, de ha kapsz egy 0-24ben bulizós gyereket, akinek a 10 haverja mindig ott a szobában, és aludni se tudsz tőle, akkor majd elgondolkozol azon, hogy lehet kellett volna keresni egy jó szobatársat.
2019. aug. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én mondjuk máshol tanulok és így más koliban is lakok, de soha nem foglaltam még szobát. Nálunk úgy van, hogy csak akkor adhatsz le szobafoglalást, ha megvan a max. létszám, ami feltölti a szobát/blokkot és emiatt nálunk is mindig tele van ilyen posztokkal a kolis csoport. Én nem szoktam ezt csinálni, csak szimplán rá bízom a szerencsére és a beköltözéskor beosztanak valahová. Szerintem ennek a foglalásnak akkor van értelme, ha van a koliban olyan barátod/párod/ismerősöd/szaktársad vagy akárki, akit már ismersz, mert akkor tényleg a tutira mész. Tudod, hogy jól kijöttök, mennyire hasonló az életviteletek, mennyire tiszta, rendszerető, meg tudjátok beszélni a problémákat stb. Viszont ez a facebookos szobatárs és lakótárs keresés szerintem ugyanolyan lutri, mintha csak úgy random összekerülsz valakivel. Most attól, hogy valaki leír magáról pár pozitív szót (mert ilyenkor érdekes módon mindenki kizárólag nagyon kedves, csendes, kompromisszumképes, rendszerető, tanulós, nem égeti sokáig a villanyt, nem horkol stb....), attól még nem ismered és egyáltalán nem biztos, hogy majd jól kijöttök egymással. Max. ha fontos hogy azonos szakon vagy karon tanuló szobatársad legyen, akkor azt mondjuk ki lehet szűrni, illetve a szobát ki tudod választani, de én sosem tartottam ezt annyira fontosnak.
2019. aug. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Máshol tanulok, de nálunk nem volt ilyen önpromózás koliban, a jelentkezésnél lehetett beírni, ha volt egy konkrét szoba, ahol lakni szerettünk volna vagy ismerős(ök), akivel egy szobában szerettünk volna lenni. Én nem ismertem senkit, így nem is írtam be semmit ezekre a helyekre. Nálunk általában az évfolyam alapján osztották be azokat az embereket akik nem írtak be semmi különleges kívánságot, szóval pl a gólyák általában egy szobában szoktak lenni, vagy engem pl felsőbbévesek mellé tettek, mert ott volt betöltendő hely. Később, mikor kicsit megismerik egymást az emberek, kiderül, hogy kik csoporttársak, kialakulnak a barátságok még úgyis meg lehet egyezni egymással és lehet helyet cserélni, szobát változtatni. Ha más nem, a következő évi jelentkezésnél is lehet kérni, hogy xy-nal legyetek szobatársak, ha év közben jóban lettetek.
2019. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!