Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire lesz nehéz a nyelvtud...

Mennyire lesz nehéz a nyelvtudomány és irodalomtudomány az ELTE BTK-n?

Figyelt kérdés

Közepesen nehéz gimnáziumból jövök, ahol nagy elvárásai voltak a magyar tanárunknak.

Egy erős 3-as voltam csak annyival, hogy figyeltem az órán meg néha olvastam.


BTK-ra jelentkeztem nyelvszakra, amin belül a nyelv/ország/kultúra érdekel nagyon, de az irodalom/nyelvészeti irány annyira már nem.

Nyilván rá tudom magam venni erre is, de mégis mennyire nehéz?


Felsőbb évesek beiratkozáson ezzel a két tantárggyal ijesztegettek.


Tényleg ennyire nehéz?


Előre köszönöm a válaszokat.



2019. aug. 24. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Mivel sok nyelvszak van így könyebb válaszolni ha megmondod melyik nyelv. Arra viszont készülj bármelyik legyen is az, hogy rengeteget kell olvasni irodalmon. (én spanyolos voltam).
2019. aug. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Germanisztika-néderlandisztika
2019. aug. 25. 00:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem változott pár év óta sokat a rendszer, akkor 1. félévben kultúrtöri van, ami tulajdonképpen potyaötös (prezit kell csinálni mindenkinek az entoen.nl-en fellelhető kánonok valamelyikéről + év végén vizsga nem túl megterhelő, csak ezeket kell megtanulni).

Szerintem 1. félévben a grammatika alapjai a nehéz meg a nyelvgyakorlat (ha előtte nem tanultad a nyelvet), a 2. félévre ugyanez vonatkozik, év végén nyelvi alapvizsga igen nehéz. Pótlási lehetőség nincs belőle.

A 2. évtől lesz csak irodalom, 1. évben nem igazán kell sokat olvasni (semmit :D).

De nem vagyok benne biztos, hogy ez a neked megfelelő szak, ha nem szereted az irodalmat + nyelvészetet, mert tulajdonképlen erről szól.

2019. aug. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kicsit én is bizonytalannak tartottam, de ennek ellénere is érdekel a szak.

A holland nyelv/kultúra/történelem érdekel, szabadidőmben is szoktam vele foglalkozni.

Irodalom is érdekel, olvasni nagyon szeretek.

Viszont maga a nyelvészet sajnos nem nagyon érdekel.

Az irodalomtudománytól annyira nem félek, ellenben a nyelvtudománytól.

Valamit valamiért..

2019. aug. 28. 22:24
 5/11 A kérdező kommentje:

Grammatika sem hiszem, hogy gáz lenne.

Szeretem a nyelvtant.

2019. aug. 28. 22:25
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha a nyelvészet nem érdekel, akkor sok tárgy, anyag erősen szenvedés lesz.
2019. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Meglátjuk.
2019. aug. 30. 00:16
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

K. L.-nél kell felvenned a nyelvtudományt?


Számíts rá,hogy el kell olvasni a könyvét is, és K. István ,,Nyelv és nyelvek" c. kötetét is talán. A vizsgáról annyit, hogy nem a négyes-ötös érdemjegyet kapottak száma dominált nála... :)


Jó nehéz, annak ellenére,hogy alapozó bölcsész tárgy,de természetesen letehető vizsga.


Az irodalomtudományt magyar nyelven szerintem nektek is csak 2.félévben kell majd felvenni. Nekünk Tamás Ábel tartotta, borzasztó korrekt, minden olvasmányt felrak a Dropboxba. Ötöst kaptam nála.

2019. aug. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, a nyelvtudományt nála vettem fel.

Hát, akkor majd igyekszem:D

Irodalom tudományt nem tudom, nekünk már most első félévben fel kellett venni, magyarul is lehetett.

2019. aug. 31. 23:41
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Sok sikert az egyetemi tanulmányaidhoz, remélem, voltál GT-ben is! :D


A nyelvtud. vizsga pedig simán meglesz, imádtam K. L.-t mint embert, járj be minden előadásra hozzá :D

2019. szept. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!