Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2020-ban miben változik a...

2020-ban miben változik a pontszámítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy tudom, 2020-ban kötelező lesz egy nyelvvizsgát letenni ahhoz, hogy felvegyenek egyetemre. Én 2 éve érettségiztem és akkor megcsináltam egy felsőfokú német nyelvvizsgát, amiért kaptam 40 többletpontot. Jövőre, ha jelentkezek egyetemre, azt nem számítják be? És ha esetleg addig megcsinálnék angolból egy középfokú nyelvvizsgát, akkor megkapnám a többletpontomat németre?



2019. aug. 27. 10:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Van egy emelt töri érettségim, egy közép németem és egy C1-es német nyelvvizsgám. Törire kaptam 50 pontot, német nyelvvizsgára 40-et. Szerintetek akkor is megkapom ezt a 90 pontot, ha nem emelteztem németből?
2019. aug. 27. 10:35
 2/6 anonim ***** válasza:

90 pontod akkor lesz, ha:

a) csinálsz egy német emelt érettségid --> ez kiváltja a kötelező emeltet és a kötelező B2 nyelvvizsgát és akkor a töridért kapsz 50 pontot, a német felsőfokért meg 40-et

b) csinálsz bármilyen másik emeltet a töri mellé + leteszel bármilyen nyelvből egy középfokú nyelvvizsgát.


A lényeg, hogy az 1. emeltért nem jár pluszpont és az 1. középfokú nyelvvzsgáért sem.

2019. aug. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha angolból csinálsz középfokút, akkor értelemszerűen a németért kapsz 40 pontot.
2019. aug. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha angolból emeltezek és meglesz a 60%, akkor azzal kiváltom a középfokú nyelvvizsgát és a 2.emeltet, igaz? Esetleg ha angolból csak a 45% lenne meg és mellé csinálnék nyelvvizsgát, akkor is meglenne a követelmény. Ha jól értem. Köszi a válaszokat!
2019. aug. 27. 11:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Neked szerintem màr most megvan a követelmèny a nèmettel.. A lènyeg hogy legyen minimum egy középfokúd, annál jobb is lehet.
2019. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, a követelmény megvan, csak így nem kapok többletpontot sajnos.
2019. aug. 27. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!