Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A diploma megszerzését követőe...

A diploma megszerzését követően mennyi idő után kell elhelyezkedni az államilag támogatottnak?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy 20 év alatt 10 évet itthon kell ledolgozni, de azt hiszem van valami kötelezettség is, hogy X idő után, ha nem helyezkedik el valaki itthon, akkor vissza kell téríteni a pénzt. Hogy is van ez?

2019. aug. 28. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Nincs ilyen hogy X időn belül helyezkedj el
2019. aug. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis 10 évet! Csak annyit, ami a képzés ideje volt.

Az nincs időhöz kötve, mikor kell elkezdeni.

2019. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%

Ez egy hatalmas baromság... megszerzed a diplomát és oda mész ahova akarsz.. senki nem tart vissza.

Viszont ha orvosin végeztél és kiszeretnél menni külföldre akkor a képzés díját ha államin tanultál vissza kell fizetned, vagy ledolgozni azt a 6 évet amit tanultál.

2019. aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez biztos?
2019. aug. 28. 22:57
 5/6 Vodafonelive ***** válasza:

Valaki tudja, hogy van-e errol barmilyen oldal ahol nyomon lehet kovetni ezt?

Ket eve vegeztem BSc-n 9 allami felevet, most meg MSc-t ahol 2 allami felevem volt. Ez 11 felev. Mar kaptam arrol hivatalos levelet, hogy 1 felev = 150 napnak felel meg, ergo 1 honap = 30 napnak (igen a februar is annyinak szamit). Nekem 1650 napot kell ledolgoznom osszesen.

En mar 2 ev 1 honapja bejelentetten megszakitatlanul dolgozom ami elvileg durvan 750 napnak felel meg. Le lehet ezt valahol ellenorizni online? Mert a levelben nincs honlap megemlitve csak jogi paragrafusok amihez nem ertek. 🤷🏼‍♂️

2019. aug. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ügyfélkapus fiókodban a szolgáltatásokban van olyan pont h FIR (Felsőoktatási információs rendszer), oda be tudsz lépni és ingyenesen le tudod kérni az adataidat. Szépen mutatni fogja, melyik évben, melyik félévben milyen szakon voltál aktív/passzív, összesen mennyi az államilag támogatott féléved, mennyi maradt még hátra.
2019. aug. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!