Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-TTK környezettan BSC -...

ELTE-TTK környezettan BSC - mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar, Környezettan szakáról mi a véleményetek? Milyenek az órák, vannak nehéz tárgyak, a vizsgák mennyire teljesíthetők, mekkora a lemorzsolódás, a felvetteknek, kb. mekkora része végez?


Ugyanezzel a szakkal kapcsolatban érdekelne, hogy hol lehet ezzel a diplomával elhelyezkedni?

Köszönöm.



2019. szept. 7. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én nem jártam oda, de ismertem onnan 2 embert. Az egyik átjött hozzánk környezetmérnökire, a másik pedig passzivált, majd elbocsátották. Nem tudom már, miért, nem figyelt a kreditjeire vagy magára a passziválásra. :(


Állítólag megfoghatatlan szak; nagyon extrán mindent és ezért közben semmit jellegű.

Nagyon nehéz, nehezek az alapozó tárgyak is és sok a direkt szivatásra, buktatásra utazó tanár.


Viszont van lelkes és jó tanár és lehet kutatni is.


Nem ajánlom. Végigszenvedsz 3 évet (vagy többet) és nem tudsz elhelyezkedni vele.

A környezetmérnöki kicsit megfoghatóbb (nem sokkal), de ezzel is munkavédelem + tűzvédelem / EHS irányába tudsz menni.

Keress valamilyen más szakot. :) Ha most leszel elsős, akkor is. ;)

2019. szept. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A környezettan alapdiplomával önmagában igen nehéz elhelyezkedni. Ha környezeti kutatásokat szeretnél végezni mondjuk egy természetvédelmi hatóságnál, akkor minimum meg kell csinálnod a környezettudományi mesterdiplomát is, és még akkor sem biztos, hogy találsz állást. A környezetkutatói pálya ugyanis jelenleg nagyon telített, mivel az első generáció még nem érte el a nyugdíjaskort, így a nyugdíjba vonulások miatti üresedés ritka, új álláshelyek keletkezése pedig szintén ritka. Egy másik út a meteorológus mesterképzést megcsinálni, azonban meteorológusként szintén nem könnyű elhelyezkedni. Egy további lehetőség bennmaradni az egyetemen oktatónak, de ehhez brillírozni kell. Vagy pedig el lehet menni külföldre dolgozni. Szóval szűkek és esetlegesek a lehetőségek. Persze a környezettudomány gyönyörű terület, az ELTE pedig jó hangulatú és jó oktatói gárdával működő egyetem. El kell döntened, hogy mennyit mersz kockáztatni mindezért.
2019. szept. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szak arra jó hogy kapj egy átfogóbb képet, és a 3 év alatt eldöntsd hogy mit szeretnél csinálni. Utána msc mindenképp kell, de ez lehet akár geológia, akár biológia, vegyészet, biomérnök stb. Önmagában ezzel nem nagyon lehet elhelyezkedni, és már a szakdolgozattal a választott irànyba kell menni.
2019. szept. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az ELTE-TTK bioszra járok, szóval nem környtanra, de sok estben (beiratkozások, regisztrációk, gt, órák, gyakorlatok) egy csoportban/helyen voltunk, így sokat hallottam az ismerőseimtől. Szerintem nehézségre hasonló a bioszhoz, de nyilván sokkal interdiszciplinárisabb. Szerintem akkor érdemes oda jelentkezned, ha a kutatásban szeretnél elhelyezkedni. Ezen felül nemzeti parkokba, környezetvédelmi hivatalokban állást kapni.
2019. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó egyetem, nagyon jó kar, hasznos, de bevezető jellegű szak. A környezettan nagyon multidiszciplináris terület, így egy BSc ebben leginkább a szakterületi műveltségedet bővíti és jól alapoz sokféle MSc-hez.


BSc-vel önmagában olyan munkahelyen lehet elhelyezkedni, ahol lényegében bármilyen diploma jó. Szakembernek egy BSc-vel önmagában senki sem fog tekinteni.

2019. szept. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!