Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 2020-as felvételiben valaki...

A 2020-as felvételiben valaki megjelöli a kispesti Deák Ferenc gimnáziumot?

Figyelt kérdés

2019. szept. 10. 22:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
Én megjelölöm :D Bár nem elsőnek
2019. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És te jónak tartod azt a sulit?;)
2019. szept. 16. 20:28
 3/13 anonim válasza:
Én jelölöm, de az is biztos, hogy valahova a harmadik hely környékére,de csak mert vannak erősebb sulik is, amiket beírok. Szerintem jó suli, ez volt az első amiben biztos voltam hogy jelölni szeretném.Egyébként sok sikert!
2019. szept. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Szerintem meg fogom jelölni, számomra a bejárás miatt is nagyon jó lenne. :D
2019. szept. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszonöm, És ti mentek nyílt napra?
2019. okt. 15. 14:14
 6/13 anonim válasza:
Igen, én tuti fogok :)
2019. okt. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Én is meg szeretném jelölni, bár félek, hogy nem vesznek fel.. Hanyas átlagtól vesznek fel? Erős gimnázium?
2019. nov. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Én most vagyok kilencedikes ott. Tavaly a 3. helyen jelöltem meg a Deákot. 69 pontot írtam a központin és kitűnő átlaggal mentem. Vannak olyan osztálytársaim, akik nálam 15 ponttal rosszabbat írtak, de mint írtam, az osztálytársaim :) Sokban függ a felvétel attól, hogy melyik szakra jelentkeznél/jelentkeznétek, na meg az idei ponthatároktól. A média pontszámilag a legkönnyebb, de nem tudok sok információt, mivel sima angolos vagyok :)


Perpillanat úgy vannak az osztályok, hogy a média egy teljes osztály (32 fő), a sima emelt angol egyik fele és a német egy osztály (32 fő), a természettudományi és az emelt angol másik fele egy osztály. Az angol csoportokat tavaly úgy döntötték el, hogy egy angol szintfelmérőt írattak velünk. Nem lett kitűnően jó vagy rossz eredmény, de mégis ketté lettek szedve az angolosok.


A szóbelit nem gondoltam vészesnek, de ez szubjektív. Egy angol tanárnak kellett bemutatkoznom, majd húznom egy képet a vele járó témakörrel, és beszélnem róla minden eddig tanultat beleadva.


Az iskola közössége nagyon jó, de csibeként (gólyaként) rendesen megszivatnak a gólyatáborban és a gyólyaszivatón :) Ezeken kívűl két nagyobb programon vettem részt ami egy retro napok volt és egy mozis este a suli udvarán, este.

A médiásoknak rengeteg szórakozható videót köszönhetünk, amik fent vannak a DeákMédia youtube csatornáján.


A tanárok az igazat megvallva itt sem tökéletesek. Előfordulnak viccesek, unalmasak és szigorú tanárok is. Sehol sincsen tökéletes tanári kar, de járhattok szerencsével is, akit végleg ide vennének fel.


Lehet, hogy az iskola sem kívűlről, sem belülről nem tökéletes vagy modern, de akik megtöltik, sokkal színesebbé tehetik a szürke falakat.


Ha még eljutottál idáig az olvasással, és nem untál meg, akkor itt van egy kis infó az emelt angol szakról:

Heti 13 angol órám van, amit két tánár felváltva tart meg. Erre az egy tanévre két könyvünk van, mivel a több óraszám gyorsabb haladást eredményez. Emellett végigvesszük az érettségire és a középfokú angol nyelvvizsgára a témaköröket. Félévkor és év végén van egy kisebb vizsga, ami az addigi tananyagból tevődik össze. Van egy írásbeli része és egy szóbeli, ahol a félév tanult témaköreiből kell húzni és beszélni róla (tisztára mint a szóbeli :))

A második nyelv - ami lehet francia, orosz vagy német - heti öt órát foglal el az órarendben. Mindenki tudja, hogy a nyelvek tanulásával sokat lehet elérni, éppen ezért is nagy óraszámban tanuljuk. Én franciát választottam és egyáltalán nem bántam meg. Eleinte azt hittem, hogy szenvedni fogok vele, meg nem tudok megjegyezni annyi új szót, de én úgy gondolom, hogy mégiscsak hasznos ez a pár pár óra. Az alapoktól lassan haladva, évek alatt elegendő tudást lehet összeszendni :)

Nagy hangsúlyban vannak a nyelvórák, ezért az általánosabb tantárgyak, mint a matek, magyar és az informatika heti 2-3 órában fordul csak elő. Ezek szintfenttartó órák, ahol nem vágunk bele a nyers tananyagba, inkább ismételgetjük az almúlt nyolc évben tanultakat és pótoljuk a hiányosságokat.

A testnevelés óra az utolsó, amiről még nem beszéltem. A heti öt óra a megszokott és változatlan. Tanártól függően van egész órás erősítés, lepcsőzés, futás vagy esetleg játék.


Ebben a nulladik évben ennyi óra van, csak a következő, az "igazi" kilencedikben jönnek az általánosban már megszokott tantárgyak.


Szerintem nincs olyan diák, aki még ne hallott volna a kéthetes külföldi nyelvtanulási programról. Az iskolánk is nagyon lekesen szervezi a kilencedikes és a tizenegyedikes diákoknak a kiutazást. Beszámítható egy nyelvtanulási lehetőségnek vagy egy hosszú tanulmányi-nyaralásnak.


Úgy gondolom, hogy leírtam, ami tudtam és segítettem is valamiben.


Sok sikert mindenkinek a felvételiben! :)

2020. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Az előttem lévő olyan jól leirta hogy bár ide járok lehet megprobalok újra bekerulni
2020. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szia! Felvettek oda? Nagyon eltoltam a felvételit. 56 pontom lett. 40 pontot viszek kb. Milyen a felvételi? Szerinted behívnak? Fizikát választanám.
2020. febr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!