Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha beiratkoztam egy egyetemre...

Ha beiratkoztam egy egyetemre és passziváltattam 2 félévet, akkor tudok jelentkezni másik egyetemre?

Figyelt kérdés

2019. szept. 23. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Amúgy is tudsz. Járhatsz két egyetemre egyszerre!
2019. szept. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De mindegyik az államilag támogatott? Mármint, most azon vagyok és ugyanazt a szakot lehet két egyetemen?
2019. szept. 23. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha államilag támogatott mindkettő, akkir duplán fogynak a féléveid. Ugyanazt a szakot miért csinálnád két egyetemen?
2019. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom mindegyiken csinálni, hanem már felvettek az egyikre és be is iratkoztam és passzív félévet vettem fel. De én a másik egyetemre szeretnék járni, ha felvettek a jobbra akkor csak ott tanulnék.
2019. szept. 23. 23:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze tudsz jelentkezni. Csak majd iratkozz ki arról, ahol most passzivon vagy.
2019. szept. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy akkor iratkoznék ki, ha esetleg felvettek a másikra ahova menni szeretnék. Mivel ha nem, akkor nyilván elkezdem ott ahova felvettek.


És a másik dolog, hogy úgy hallottam, hogy ki kell fizetni a 2 passzív félévet, mivel nem szereztem diplomát

2019. szept. 24. 18:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze felvételi eljárásban jelentkezzél a másikra, azt ha felvesznek iratkozz ki az elsőről, addig maradj passzívon. A passzív félévek azok 0 Ft-ok, így már ki is fizetted, ha nincs mellette aktívod is, de akkor is csak az aktívat kell kifizetned, akkor ha a másik egyetemen sem szerzel diplomát.
2019. nov. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Oh, rendben, köszönöm.

És akkor az államilag támogatott 12 félévemből sem vontak le egyet sem?

2019. nov. 13. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!