Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pannon egyetemen milyen a...

Pannon egyetemen milyen a biomérnök szak?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz? Mennyire fontos ott a kémia, biosz?

2019. okt. 5. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem oda járok, mivel a vegyészmérnökképzés egyik hagyományos fellegvára, úgy hallottam az (alkalmazott) kémiás része talán nehezebb pl. művelettant, folyamatirányítást szigorúbban veszik mint Debrecen vagy Szeged esetében. Cserébe viszont nincs annyi "felesleges" természettudományos alapozás. Ezektől függetlenül a biosz csakúgy fontos, mint ahogy a matek, kémia lévén biomérnök szakról van szó.
2019. okt. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát tesóm odajár,nagyon sok a mérnöki tárgyuk szerintem.Alig van bioszuk. Párszor belenéztem a jegyzeteibe,de inkább visszabújtam a sajátjaimba.(egy orvosis)
2019. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Pannonon végeztem biomérnökként. A szak nehéz, bár azt nem tudom hogy más egyetemekhez képest mennyire. A 30 emberből akivel együtt kezdtem szerintem nagyjából fele nem fejezte be és kb. 2-3 ember végzett 7 félév alatt. A legtöbb ember általában 2, esetleg több félévet csúszik a végzéssel, de ezek általánosak a mérnöki szakokon.

A kémia és biosz elég fontos, főleg a Pannon Egyetemen, ahol a biomérnöki szak a vegyészmérökiből vált ki. De ezzel együtt nem indulsz nagy hátránnyal, hogyha nem ezekből érettségiztél/nem voltál belőlük olyan jó eddig. A szak elején nagyjából az elejétől kezditek az egészet, egyáltalán nem megtanulhatatlan. Plusz vannak felkészítő tárgyak is ha kell.

Egyébként az első két félév a legnehezebb, mert itt sok megalapozó tárgyatok lesz (matek, fizika, kémia, biosz), itt szoktak sokan kiiratkozni. De ha ezeken túljutsz, akkor már sokkal könnyebb dolgod lesz.

Viszont a szakkal nem a legjobbak az elhelyezkedési lehetőségek. Javaslom hogy nézz körül itt: [link]

2020. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!