Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen munkát találhatók...

KIakadtam00 kérdése:

Milyen munkát találhatók programozáson és rendszergazdák kívül?

Figyelt kérdés
Idén végzek a Neumann János számitástechnikai iskolában OKJ rá még elmegyek de utána milyen munka lehetőségek vannak ? Mert programozás hoz nem értek mert soha se volt tanárom,A rendszergazdához pedig egyetemre kéne mennem szóval van más lehetőség infromatikan belül ?

2019. okt. 7. 16:41
 1/10 anonymousreview60 ***** válasza:
Ez kamugyanús. Szóval pont a Neumannban nem volt programozás? Programozás, szoftverfejlesztés, ld.: [link]
2019. okt. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tanár volt csak aki előtte nem tanult sehol programozást annak lehetetlen volt megértenie nem csak én vagyok egyedül így.
2019. okt. 7. 17:55
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocs balhere vagyok rendes* tanár nem volt
2019. okt. 7. 17:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi oka van, hogy az egyetemet elakarod kerülni? Sajnos diploma nélkül mindig hátrányban maradsz.

Egyébként rengeteg ága van az informatikának, fel sem lehetne sorolni.

[link]

Ha nagyon komoly szinten értesz valamihez, nagy szerencsével de akár diploma nélkül is megkaphatod a kiszemelt állást. Az már megint más, hogy egy helyben fogsz toporogni a ranglétrán, és egyszer ígyis-úgyis elküld a munkáltatód egyetemre levelezőre legalább.


Egyébként tudtommal rendszergazda munkára felvesznek diploma nélkül is, ha máshol nem is, de valami kis hivatalokba vagy akár általános sulikba, mert oda jóformán kutya se megy. Mondjuk a fizetés miatt nem csodálom.

2019. okt. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonymousreview60 ***** válasza:

Amit középiskolában tanítanak programozás címen azt meg tudod magad is tanulni, ha:

1. A tanulást szenvedéllyel csinálod, azaz nem azért, hogy kipipáld, hanem hogy csinálj vele valamit hobbiból, és hogy tanulj ("több" legyél)!

2. Legalább átlagosan intelligens vagy.

3. Szerzel tananyagot.

4. Középfok alatti nem sokkal az angolod.

Sok onlájn kurzus van programnyelvekre. Én most a cppinstitute.org középhaladó C tanfolyamát végzem hobbiból. Korábban a coursera.org Pythont végeztem. Az edx.org-on is vannak tanfolyamok.

Ezután felvételizel egyetemre, és tanulsz. Utána lehetsz rendszergazda (is), hálózatüzemeltető, adatbányász, adatbáziskezelő stb.

2019. okt. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Egyetemet felejtsd el. Én jártam gazdinfora és most mérnökinfora de otthagyom a francba. Túl sok felesleges nehéz szar van. Matematikust meg fizikust azt képeznek belőled de informatikához érteni nem fogsz. Felsőoktatás kerülendő a 21.században már túlságosan le van maradva. Inkább online kurzusokból tanulj pl Udemy-n.
2019. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonymousreview60 ***** válasza:
Ez holdkóros alulbecslése az egyetemnek, de annyi igaz, hogy a diploma legfeljebb az első munkahelyen kell, utána a referencia, tapasztalat számít.
2019. okt. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
#6 Csak mert te kibuktál, nem az egyetem a hibás, főleg hogy eddig más sokan mások elvégezték. És ez nem azt jelenti, hogy mást le kell beszélni róla. Az egyetem egy alap tudást ad mindenből, ha neked már az sem ment, akkor végképp nem értem mit akarsz elérni az IT világában.
2019. okt. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11%
Jó vicc. Azért azt is megemlíthetnéd, hogy hányan kezdik el a szakot, és mennyien végzik is el. Részben mert már elkezdenek dolgozni egyetem alatt, és ottragadnak főállásban egy cégnél (ergo rájönnek, hogy felesleges megszerezni a diplomát). Vagy rájönnek, hogy Ők informatika szakra jelentkeztek, nem pedig matek vagy villamosmérnöki szakra, ezért otthagyják a francba (mint énis). Persze ennek egyik hozadéka, hogy valóban nem megy a magasabb szintű matematika, DE semmi szükség rá a gyakorlatban egy IT álláshoz. Képzeld minden info-s tárgyból 4-es 5-ös vagyok/voltam az egyetemen, szóval eléggé nevetséges a kérdésed, hogy mit érek el az IT világban. Attól mert valakinek nem fekszik az, ami csak egy kellemetlen mellékterméke az a szakmának, attól még nem lesz hülye hozzá. Sőt még megeshet, hogy jobb szakember, mint a sznob szakbarbárok, akik átcsusszannak 2-essel a vizsgákon aztán verik a mellüket, hogy Ők micsoda értelmiségiek, mert megszerezték a papírt, amit 1 év munkatapasztalat után senki nem néz és utána nyugodtan porosodhat a fiókban.
2019. okt. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az elég probléma, hogy a Neumann-ban nem tanítottak, de semmivel sem vagy hátrébb, mint egy sima gimnazista aki egyetemre megy. Ha az OKJ-ra elmész, akkor ott megtanítanak arra amire szükséged lesz, erre lett kitalálva. (állítólag)

Én elektronikai technikusként végeztem, technikumig semmi programozás, aztán megtanították velünk az assemblert, a pascalt és a c++ alapjait. Szóval nem hiszem, hogy pont a Neumann-ban OKJ-n ne tanítanák.

De persze, mint mindenhol így itt is igaz, hogy magadnak tanulsz. Ha nem jársz utána, nem érdekel, akkor nem fogod megtanulni, ha tanítanak se.


#9 Rendkívül érett személyiségre vall amit Te most kitoltál magadból! :) Majd rájössz, amikor a friss diplomást veszik fel, hogy ossza neked az észt...

2019. okt. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!