Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3. félévemben vagyok, ott...

3. félévemben vagyok, ott hagyjam ezt a szakot vagy csináljam már végig úgy hogy nem tetszik?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem érdekel, amit tanulok. Már az elején se tetszett annyira, csak nem volt más alternatíva, hogy mit tanulnék helyette, meg könnyen elvégezhetőnek tűnt, ezért maradtam "nincs jobb" elven. Teljesen elveszettnek érzem magam,folyamatosan rossz a kedvem miatta, és barátokat se nagyon tudtam szerezni itt, mert elég félénk vagyok ismerkedés terén és gólyatáborban sem voltam nyaralás miatt. Az a baj, hogy eléggé művészi beállítottságú vagyok, így ami igazán érdekelne az mindenképp színházhoz, filmhez vagy zenéhez köthető, ez az amit élvezettel tudnék csinálni, ilyen helyekre viszont nagyon nehéz a bejutás és lehet nem is sikerülne, addig meg jó lenne egy alapszakos diplomát szerezni, de itt jelenleg nem érzem jól magam. Maradjak vagy csináljam végig szerintetek?

2019. okt. 8. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha értelmes papírt kapsz a végén, fejezd be.


Az, hogy hogyan érzed magad egy helyen, nagyrészt rajtad is múlik. Ha barátokat akarsz, nyitni kell. Nem sopánkodni.


A további terveid is erősen éhenhalósak, hacsak nem valami esélytelen szakon vagy, legalább egy alapszakos diplomát csinálj meg!

2019. okt. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, milyen szakról beszélünk. Milyen szakról beszélünk?
2019. okt. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

A leírásod alapján ha ezt most abbahagyod, te sem tudod igazán, hogy hova mennél.

Ennek fényében azt mondanám, hogy ha nem is szereted ezt a szakot, de tudod teljesíteni, akkor maradj. Hisz egy plusz papír sosem árt, még akkor is, ha nem abban fogsz elhelyezkedni. Mert ha mondjuk valahol állásra jelentkezel (legyen az teljesen más munkakör), és van egy szinte ugyanolyan jelentkező mint te, viszont neked már van egy diplomád, akkor téged fognak felvenni, hiába nem témába vágó a diplomád, akkor is látják, hogy már "letettél valamit az asztalra".

2019. okt. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Bullshit amit a 3-as ír. Épp hogy azért nem fognak felvenni másik melóra, mert túlképzett leszel a diplomáddal, és nekik akkor többet kell fizetniük. Ezért fognak olyat felvenni, akinek nincs diplomája.
2019. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyetértek veletek, jelenleg nincs más ötletem, ezért valószínüleg maradok itt és valahogy megcsinálom..Nemzetközi tanulmányokon vagyok egyébként.
2019. okt. 10. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!