Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van valamilyen törvény arra,...

Van valamilyen törvény arra, hogy kötelező megtanulni egy verset kivülről?

Figyelt kérdés
Az érettségi követelményei nyilván meg vannak szabva. De az hogy a tanár megtanittat egy verset kivülről??? Semmi értelme sincs és másnapra elfelejtem amivel kinlódtam napokig. És azzal ne jöjjön senki, hogy fejleszti a memóriát, mert alsó tagozat óta nem sikerült könnyebben megtanulni a verseket. Az előző három memoriterből még nem is felelt mindenki, de már feladta a következő két verset. Ráadásul az őszi szünet utánra. És akkor olvasd az Aranyembert, a Toldi estéjét meg készülj az órai anyagokra. MINEK VERSET TANULNI??????????

2019. okt. 15. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Arra van, hogy a tanárnak számon kell kérnie, úgy hívják hogy Nemzeti Alaptanterv. Még az is meg van határozva hogy melyik műveket kell megtanulni, ha nagyon érdekel valakit, a Magyar Közlöny 2012. évi 66. számában a 10671. oldalon található az alsós, 10673. oldalon a felsős, a 10675. oldalon pedig a középiskolai követelmény.

Neked nem muszáj megtanulnod, de ha nem tanulod meg, és kikérdezi, akkor egyest fogsz kapni.

Arról már lehet vitatkozni hogy értelme mennyi van, de nem vagyok oktatási szakértő, se pedagógus úgyhogy ezt a vitát meghagyom okosabbaknak.

2019. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Régen (15 éve!) házit adtak, megtanultuk. Nem is bsztuk el a szózatot. Ma házit adnak es a kiskölykök verik a seggüket a földhöz, hogy a jogaik meg a minek ez, számon kérik a tanárt és szrnak bele. Remek irányba haladunk. Tudom ráguglizol... a valóságban meg elmegy a wifi és azt se tudod hogy hívnak!
2019. okt. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Egyest is kaphatsz végülis. S x számú memoritert tanulni kell. Ahogy kötelezőket is olvasni.
2019. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Én imádom a verseket, de a legnagyobb baromságnak tartom megtanulni őket, gyerekkènt órákat szenvedtem egy-egy vers megtanulàsàval és már sírva tanultam, borzasztó volt, ez egy büntetèssel ért fel Nekem. Szerintem egy ember tudja a saját nemzete himnuszàt és ennyi pont elég. Értelme 0, ráadásul 18 évesen, általánosban meg egy instant egész napos büntetés, amitől már elkezd fájni a fejed, hányingered lesz, stb főleg egy 10-20 versszakos vers làttàn(igen, nekem is olyanokat kellett megtanulnom alsóban). Ez a legjobb módszer meggyűlöltetni a diàkokkal az irodalmat, és a verseket, ezért nem olvas sok fiatal.

Válasz a kérdésre: Kerettanterv van, az tudod mit jelent...Olyan mintha a majomnak, a bàlnànak és a vízilónak azt mondanánk, hogy "Most igazsàgosak leszünk, mindenkinek egy feladata van. Felmàszni a fára." Vagy megtanulod vagy kapsz pár egyest és megbuktatnak. Ez a magyarorszàgi oktatàsi rendszer teljesen alkalmatlan mindenre, alkalmatlan a tehetsèges diàkok kiszűrèsère és a gyengébb diàkok felzàrkóztatàsàra is. Nem tudsz mit tenni.

2019. okt. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom nem magyarral tanulsz tovabb majd, viszont en magyar szakos egyetemen, es orulok, hogy olyan tanarom volt, aki mindent feladott es mindent elolvastunk, mert legalabb van fogalmam, mirol van szo. Ertelmetlen ezzel jonni, mi ertelme van, a matek egyes reszeinek sincs semmi, ha ugy vesszuk, szenvedtem vele vegig es most semmi szuksegem nincs ra, de ez van. Nem kell mindenben ertelmet keresni, van es kesz. Nem nyugtat meg, de a helyzeted konnyebb, mint a mienk volt, viszont az ciki, hogy ha megtanulod ma es nem tudod ket nap mulva, mert az csak egy par versszakos vers, de semmit nem jegyzel meg majd kesobb sem? Azert jo, ha par infot el is raktarozol, mert igy kidobott evek ezek.
2019. okt. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagyok*
2019. okt. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!