Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Kölcsey Ferenc Gimnázium...

A Kölcsey Ferenc Gimnázium (Budapest,6. kerület) hogyan alakulnak az órarendek?

Figyelt kérdés
Hány óra van egy nap? Van 0. óra? Maximum hány órája van egy gyereknek? Főképp a francia kéttannyelvű érdekelne, de szivesen várok másik tagozatosoktól is választ :D

2019. okt. 31. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Hali, én sportosztályba jártam, nemrég érettségiztem. Elsőben, sok volt a 0. óra nekünk is, az ilyen dráma/tesi miatt. Teljesen feleslegesek, de ez van, be kell járni aztán annyi. Max 6-7 óránk volt, de nem volt több a másik tagozatosoknak sem. (Esetleg lehet 8 órád is, ha van 0. , az kicsit húzós még a fiatalabbaknak) 0. Osztályba azt hiszem 5-6 kb órájuk van a kéttannyelvűeknek , mert csak nyelv van, és szintentartó matek/magyar, amikből nincs sok, meg pár töltelék.

Tehát 0. óra bőven van/lesz, mert mióta a mindennapi tesi létezik, az iskolában pedig rengeteg az osztály, ezért mindehova ahova tehetik beraknak egy tesit, és általában az új osztályokaf teszik be nulladik órára, nem is értem miért pont a “kisebbeket” kell ezzel még nehezebb helyzetbe hozni. Remélem volt ebben hasznos informàció számodra :)

2019. nov. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én a kéttanra járok. Így van, ahogy írtad. Nulladikban csak francia volt és szimtentartó magyar és matek. Heti egyszer volt nulladik óra jelentéktelen tantárgyból ének vagy tesi már nem is tudom. Most tizedikes vagyok és heti két nulladik van szintén a tesi.
2019. nov. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :D
2019. nov. 2. 10:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem van külön sportom, és azt hallottam, hogy akkor fel vagyok mentve heti 2 külön tesi alól, ha viszek be igazolást. Ezt itt mennyire veszik figyelembe?
2019. nov. 2. 10:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, akkor kell egyesületi igazolást, és akkor a délutáni testnevelésről fel vagy mentve (ami heti 1 alkalom, 2 órás foglalkozás, ha jól emlékszem). A rendes testnevelésről nem hiszem, hogy lehetne felmentést, csak ha valamilyen betegségről van szó. De nyugodt lehetsz, gimiben már a testnevelésen azt csinálsz már amit jónak látsz kb. Le is ülhetsz a padra, ha nincs kedved csinálni. (Legalábbis ezt láttam a nem sportosztályosoknál, de nálunk nem lehetett mert nálunk a tesi “fontos” volt, mert szinte mindenki abból érettségizett (én nem)).
2019. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tehát van a rendes tesi, és a délutáni tesi. Ha viszel be papírt, a délutáni alól lesz felmentésed. Ilyet kérhetsz baráttól is , aki valahol sportol versenyszerűen. Kutya se néz utána.
2019. nov. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így igaz! Csak a délutáni tesi alól van felmentés. 0. órában rendes tesi van, azt nem tudod ellógni
2020. jan. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!