Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek mennek az emberek...

Minek mennek az emberek gimnáziumba ha a középiskola sokkal jobb?

Figyelt kérdés
2019. nov. 5. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gimnázium is középiskola.
2019. nov. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért mert Érettségi után a továbbtanulás a cél...
2019. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Mert 14évesen ha kitalálja, hogy ő vegyész akar lenni, de 16évesen már történész akkor megszívja. Évente kb változik, hogy ki mire akar menni, de ha màr 14évesen szakosodik nem olyan szabad a döntés.
2019. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem tudja, hogy mi szeretne lenni, vagy tudja, de az olyan szakma, tudományág, amit nem tanítanak középfokon, vagy úgyan tanítanak, de még így is jobban jár egy gimnázium áll. Ilyen foglalkozások pl.: orvos, jogász, matematikus, fizikus, a legtöbb társadalomtudománnyal kapcsolatos szakma, és még egy csomó más. De ha én pl vegyész akartam volna lenni, akkor sem találtam volna olyan iskolát a közelben, ahol gimnáziumi szintnél több kémiát oktatnak. Ha valaki gépész, informatikus, közgazdász akár lenni, akkor könnyen talál olyan Szakközépiskolát, ahol ezt tanulhatja már középszinten, de ha különlegesebb diplomás szakmát akár, akkor többnyire marad a gimnázium.
2019. nov. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobb... xDD

Te amúgy hol élsz? Annyiban jobb, hogy nincs rajz meg ilyen szarok, meg csak egy nyelvet kell tanulni, de helyette van szakmaid és még több óraszàmod lesz, mint egy sima gimisnek. De nem érettségizhetsz például énekből, rajzból, másik nyelvből, stb. Ráadásul ott a nyàri gyakorlat is, az 5. Érettségi tárgyat pedig nem te választod, hanem kötelező a szakmai, ja és jövőre nem lesz 4 év után kiszállás, köteles vagy maradni szakmán, én ezt még pont megúsztam, mert ha maradnom kellett volna én megöltem volna magamat annyira szar volt az egész. Ja, és a tavalyi törvények miatt már a gyakorlatodat sem fizeti ki a vállalkozó, mert nyilván ők vannak védve, és nem te 15-17 évesen, pedig a vállalkozó kap utànad 65-70 ezret, amiből neked ki kéne fizetnie 15-20 ezer forintot, de erre is képtelenek, ha pedig fellebbezel érvénytelenítik a gyakorlatod és az olyan lesz mintha megbuktàl volna.

2019. nov. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bárki más meg tudja erősíteni amit 5#-ös mondott?
2019. nov. 5. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!