Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Nemzeti Közszolgàlati...

A Nemzeti Közszolgàlati Egyetem mindenfèleképpen bentlakàsos?

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy amikor végzős voltam jöttek onnan előadást tartani és kihangsúlyoztàk, hogy bentlakàsos. Ezek katonàk voltak én viszont adónyomozó szeretnék lenni, és úgy láttam, hogy ott van ilyen szak. Ha arra megyek akkor én sem jöhetnék haza? Ha bentlakàsos, akkor tudnátok màsik egyetemet ajánlani, ahol ennek tanulhatok!?

Csak értelmes válaszokat kérnék!


2019. nov. 5. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor még én voltam elsőéves (2017-ben), akkor úgy volt, hogy az RTK-soknál az első év volt kötelező bentlakás, hogy este 10-re be kellett érni a koleszba, másodévtől viszont már nem kötelező.

A honvédeknél van végig kötelező bentlakás.

2019. nov. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Nézz utána a weboldalon, de szerintem nem feltétlenül bentlakásos. Ismerőseim is vannak a közszolgálatin és vannak közötte albérletesek és bejárósak is. Nézz szét a felvin. Ott megtudod nézni, hogy a szakokat melyik egyetem indítja majd.
2019. nov. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az országban csak az NKE RTK-n tanulhatsz adónyomozónak. A civil karon (ÁNTK) nem kötelező a kollégium, viszont van rá lehetőség, az RTK egyenruhás szakjain pedig első évben kötelező a kollégium. Mivel kötelező, ezért neked nem is kell érte fizetni, napi háromszor kapsz étkezést is, ha jól tudom. Második évtől is lehetsz kollégista, akkor fizetned kell érte, ez kb. 21-22000 Ft-ot jelent havonta.
2019. nov. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként november 29-én lesz nyílt nap, gyere el, és kérdezd meg, nézd meg az egyetemet, tájékozódj! 😊
2019. nov. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!