Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyenkor majd vissza kell...

Ilyenkor majd vissza kell fizetnem az állami féléveket? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy szakot, két félévig csináltam, de nem tetszett. Most passzív féléven vagyok és a következőm is az lesz, és úgy döntöttem, hogy utána teljesen abbahagyom, és a következő évben sem fogok egyetemre járni, hanem majd csak jövő év utáni, tehát a 2021/22-es tanévben jelentkeznék egyetemre. Ugye úgy van, hogyha egy éven belül kezdem újra az egyetemet egy olyan szakon, ami azonos szakterületen van, akkor nem kell visszafizetni az állami féléveket (feltéve, ha sikerül majd elvégezni azt a szakot), és a kérdésem az lenne, hogyha én ez a két passzív félév után hagyom abba, akkor is még van egy évem újrakezdeni?

Számolgattam a pontjaimat, és az új hülyeségekkel, hogy nem kapok majd pontot az első emelt tárgyért meg a nyelvvizsgás dolog miatt nem lenne annyi pontom, amennyivel bejuthatnék arra a szakra, amire újra akartam volna most jelentkezni, ezért szeretnék majd még egy évet, csinálni még egy emeltet vagy igazából fogalmam sincs, kitalálni, hogy mégis mit tudok kezdeni az életemmel. Előre is köszi a válaszokat.


2019. nov. 5. 20:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Mi a konkrét szak amin vagy és hova mennél? Lehet át tudnál jelentkezni.
2019. nov. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!