Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » KRE-Szabad bölcsészetről...

KRE-Szabad bölcsészetről tudnátok véleményt írni?

Figyelt kérdés

Főleg a művészettörténet spec érdekel. Érdemes jelentkeznem KRE-re vagy inkább Pázmány, ELTE?

((büfészakosválaszokatneírjatoklove))



#szabad bölcsészet #művészettörténet #Károli Gáspár Református Egxetem
2019. nov. 14. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Na most úgy komolyan érdekel: Milyen válaszokat lehet erre írni, vagy mit vár el, aki feltesz egy ilyen kérdést?


Ilyenekre számít pl, hogy majd valaki az írja neki, hogy "a Pázmányra menj, mert ott sokkal nagyobb magaslatokban tanítják a filozófiát, és jobban át tudsz szellemülni a dolgokban"???

Vagy milyen válaszra számít? Mi az ilyen bölcsész szak véleménykérő kérdéseire az a válasz, amit elvár a kèrdező?


Ezek egyszerű söralátétet adó büfészakok. Arra jó, hogy lesz egy diplomád, sok helyre ennyi is elég irodákba és kész. Kár többet gondolni ezekről. Szerintem nagyon sok helyen indítanak ilyen szakot ahhoz képest, hogy mennyi bölcsészre van valójában szükség, aki ténylegesen azért megy oda, mert ezt akarja tanulni és nem csak a papír kell neki.

2019. nov. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyszerűen az érdekel, hogy mivel református egyetem mennyire nyomják a művészettörténet/mennyire nyomja el a vallási specializácio a művészettörténetet. Ebből kifolyólag kérdeztem, hogy érdemesebb e ELTE-n tanulni például. Mellesleg a szabad bölcsészet is csak akkor tartható szerintem “büfészaknak”, ha valaki filozófiát vagy hasonló megfoghatatlan, kerestlen dolgot tanul. Például művészettörténettel múzeumokban, galériákban el lehet helyezkedni, és ez is a célom. Tehát, ha végre valaki tudna írni valami véleményt az egyetemről, annak örülnék.
2019. nov. 16. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező,

Én nem ismerem a felsorolt egyetemeket testközelből, a szabad bölcsészeter viszont igen. Ugye az első év egy alapozó év, ahonnan majd szakosodsz a 2. félév során alap és minor szakra és 3-tól kezded el tanulni ezeket. Ha érdekel a művészettört3net, nyugodtan válaszd azt, ám arra fel kell készülni, hog nyilván nem minden tanulnivaló lesz annyira érdekes, mint várod. :D Én komm és szociológia szakon tanultam, most pedif filozófia minoron vagyok és a doktori iskolába készülök. A filót mellesleg ott szerettem meg, ezért is jó az első félév, ahol eldöntheted, mi is az ami tényleg érdekel. Szerintem igenis fontos, hogy legyenek bölcsészek, gondolkodni képes, kultúrát ismerő emberek.Persze tisztában kell lenni, hogy miként tudsz boldogulni a megszerzett tudásoddal. Az elöző gyökér hozzászólással meg ne törődj. Az ilyenek csípőből elutasítanak mindent, amit kultúrának nevezhetünk. :)

2019. nov. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Ja és a filozófia nem "keresetlen". Ha így állsz hozzá, a művtörit se fogod csipázni.
2019. nov. 26. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

“Szerintem igenis fontos, hogy legyenek bölcsészek, gondolkodni képes, kultúrát ismerő emberek.Persze tisztában kell lenni, hogy miként tudsz boldogulni a megszerzett tudásoddal. Az elöző gyökér hozzászólással meg ne törődj. ”


Nálad nagyobb gyökér nem kell. Milyen kultúra ember? Benned annyi nincs, mint egy zsák műtrágyában. Attól, hogy valaki nem egy papírnehezéket adó szakra megy, még lehet több kultúra van benne, mint benned, csak esetleg a kultúrán kívül GDP-t is tud termelni és a mindennapokban is hasznosítható gyakorlatias tudást szerez. Te, aki gyökerezel, annyi kultúrával rendelkezel, mint egy telehányt wc. Az már gáz, ha valaki kultúrát tanulni megy egyetemre, nem pedig használható tudást szerezni, amiivel ténylegesen boldogulhat, GDP-t termel, fejleszt stb.

2019. nov. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az utóbb válaszoló már komolyan nyugodjon le, mert ez már kínos :D
2019. nov. 26. 22:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
5-ösnek: Ehhez nem sok mindent tudok hozzáfűzni, mert nem is mondtál igazából semmit. Termeldd csak tovább a GDP-det..
2019. nov. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A sok hangyamentalitású :D az senkinek nem jut eszébe hogy valaki azért tanulja mert szereti, és ha jó vagy a szakmádban nem papírnehezéket fog érni a tudásod; de mondhatom ezt a milliomodik mérnöknek/ügyvédnek vagy hasonló menci szakmáknak.

A kérdésre válaszolva, én a károliról hallottam jókat hangulat és társaság tekintetében, az eltére járó BTK-s ismerőseim nincsenek oda a társaságért.

2020. jan. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!