Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyedülálló, munkanélküli...

Egyedülálló, munkanélküli anyaként milyen lehetőségeim vannak segíteni a fiam egyetemi tanulmányait?

Figyelt kérdés
Segélyekre gondoltam, segítségre, pályázatra, ösztöndíjra. Minden érdekel. Nem akarom, h elússzon a lehetősége. Bármit megpróbálnék. Köszönöm.
2010. júl. 18. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ő tud az egyetemen pályázni szociális támogatásra, meg lehet, hogy bursa hungaricára is. Több ilyenről nem tudok.
2010. júl. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
elsőnek igaza van. adjátok be év elején az összes szociális ösztöndíjra a papírokat, amit csak találtok. Nekünk (BME) tavaly év elején vagy hatszor elmondták és emailt is küldtek róla. Végig kell olvasni a papírokat, újságokat, cd-n lévő izéket, amit küldenek az egyetemről, mert általában nem magukat szórakoztatják vele. Nekem hetente jöttek nyáron a több oldalas izék, de nővérem (BGF) pl semmi ilyet nem kapott.
2010. júl. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
a fiad kereshet az egyetem mellett diákmunkát is
2010. júl. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azonkívül ott van - teljesítmény alapon - a tanulmányi ösztöndíj, ha nagyon jól tanul, kb. 20-30 ezer.
2010. júl. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Pl. dolgozz?
2010. júl. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát az ösztöndíj (mármint a tanulmányi) eléggé változó összegű lehet. Attól függ, hányan kapják, mert van egy keret, abból tudnak adni. Van, ahol a maximum is csak párezer. Mondjuk az is jobb, mint a semmi. Viszont eszembe jutott, hogy akik szociálisan rászorulóak, azok kapnak a legelső félévben ún. gólyapénzt, gyakorlatilag az ösztöndíj helyett, mert ugye azt csak a második félévtől lehet kapni. Ez olyan tizen párezer ha jól emlékszem, én is kaptam ilyet.
2010. júl. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

amit előttem is írtak:

- szociális támogatás --> igénylitek, kapjátok

- sima iskolai ösztöndíj: a tanulmányi eredmény függvényében lehet kapni. A közhiedelemmel ellentétben nem az a cél, hogy mindenből 5ös legyen (persze ez a legjobb). iskola függő, de ha az átlag felett van fél-egy jeggyel, arra akár már elég szép ösztöndíjat is lehet kapni (akár 20-30ezret is)

- bursa hungarica: ez országos szintű ösztöndíj, de ehhez jól kell tanulni asszem legalább két féléven át > 4-es átlag

- az önkormányzatok is szoktak csinálni ösztöndíj pályázatot rászorultak számára, ez kerületenként/településenként eltérő, de meg kell próbálni

- a gyerek dolgozzon nyáron, amikor nincs suli

- meg kell nézni van-e erre valami alapítvány és ott pályázni


csak az ösztöndíjakból kb. 50-100 ezret össze lehet hozni, ha jól tanul és szerencséje van. ha nyáron még hozzádolgozik, akkor szerintem egy évre vetítve el kéne tudnia tartani magát...

2010. júl. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:54


Kijavítanálak, a Bursánál nem nézik a tanulmányi átlagot, csak a szociális helyzetet. Én most kezdem a főiskolát, ha felvesznek, már fogom kapni a Bursát havonta, 10500 Ft-ot.

2010. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
ok, lehet akkor viszont asszem a mensa hungarIQa-nak van valami olyan ösztöndíja, ami 4-es átlag felett ad. vagy az is lehet, hgoy azt köztársasági ösztöndíjnak hívják :) az biztos hogy van ilyen ösztöndíj. egyébként a TO-n vagy a haliban szerintem meg tudják mondani egyáltalán milyen ösztöndíjak léteznek. az biztos hogy ha valaki jól tanul, csak tanulásból egy minimálbér bruttót simán össze lehet hozni... 20:54-es voltam
2010. júl. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jaa, az szerintem a köztársasági ösztöndíj lesz:)
2010. júl. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!