Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Duális képzésre csak kitűnőket...

Duális képzésre csak kitűnőket vesznek fel?

Figyelt kérdés

Nem most érettségizek, már van régről, idén csak kémiából fogok emeltezni, vegyészmérnökire szeretnék menni. Nem sok egyetem indít duális képzést, szerintem csak a Debreceni Egyetem. A lényeg, hogy kémiából nem voltam faktos annó, de 4-es/5-ös voltam, viszont soha nem voltam még csak a kitűnőség közelében sem. Az érettségik átlagosnak sikerültek (nyelv volt a szabadon választottam), de a matek, amit gondolom, néznének, csak 3-as lett.


Akkoriban egyáltalán nem érdekelt a természettudományos/műszaki vonal, nem is fektettem energiát ezekbe a tárgyakba, de változott az érdeklődésem és nagyon motivált/lelkes vagyok. Persze tudom, hogy ez nem elég. A kérdés tehát, hogy mennyire nézik a bizonyítványt és mennire számít a motivációs levél, illetve maga az interjú?



2019. nov. 16. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Számít. De ha mostmár ennyire érdekel a matek, akkor miért nem csinálsz 1 javító érettségit belőle?
2019. nov. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csinálok, ha ezen múlik, de a kiválasztási folyamatot ez nem hiszem, hogy befolyásolja, hisz az eredmény június végén lesz meg csak.
2019. nov. 16. 18:56
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Debrecenbe járok vegyészmérnökire. Ha jól emlékszem, 3 vagy 4 ember jelentkezett duális képzésre, ebből egy embert vettek fel. Egyetlen céggel volt akkor partner ez a szak Debrecenben, a Borsodchemmel. Volt IQ-teszttől kezdve mindenféle szakmai teszt, majd szóban is megkérdezték őket, és végül azt választották, aki a legközelebb lakik...A BC nem szívesen fizeti a bejárást, lakást, stb. De lehet azóta változott, nem tudom :D


Egyébként van egy ilyen honlap: [link]


Itt be tudod írni, hogy milyen képzési területen, melyik egyetemen, milyen szakon mely cégekhez lehet jelentkezni duálisra. És nem, nemcsak a DE indít duális képzést. Debrecenbe ehhez az alapszakhoz 2 céget ír: Bc és Ongropack.

Egyébként már Miskolcon is elindult, pont idén először a vegyészmérnöki alapképzés. És ott már rögtön 5 cég is leszerződött velük: BC, Ongropack, Dynea, FAG, Kischemicals. Modernebb is a képzés, a műszaki területen pedig a ME a második legerősebb az országban. Láttam az órarendjüket az elsősöknek, még irigykedek is kicsit: a számítógépes kémia alapjai, a kémiai kutatás alapjai, anyagszerkezetten...nekünk ilyen tárgyaink még csak nem is voltak soha. És minden hallgató mellé rendeltek egy mentort is.

Veszprémben is lehet duálisra menni alapszakon is: Adient Hungary, Coca-Cola HBC, Festék Bázis, Herendi Porcelán, Hidrofilt, Johnson Controls, Nitrogénművek, Savencia ..., Pure aqua.

Vagyis pont, hogy a DE áll majdnem az utolsó helyen a duális képzéses partnerek között. És mivel már Miskolcon is van vegyészmérnöki, így a Borsodchem is sokkal szívesebben veszi majd onnan a diákokat, mert közelebb van, eleve ők voltak a legnagyobb támogatói az ottani képzés beindításának. Úgyh ne nagyon bízz Te ebben a DE-s duálisban. Itt inkább a mesterképzésre van a hangsúly helyezve duális tekintetében, eleve a specializációk is úgy vannak: gyógyszeripari (TEVA) vagy petrolkémiai (MOL).


A vegyészmérnöki tipikusan az a szak, amihez nagyon kell az a mester, mert úgy teljes a szak. Ez nem egy informatika vagy gépészmérnöki szak, ahova elég a Bsc, főleg, hogy rengeteg vegyészmérnököt képeznek. Ha meg úgyis elvégzed majd a mestert, akkor jobb akkor duálisra menni. Nem hiába nincs a BME-n alapszakon duális belőle: ők azt vallják, hogy az alapszak az elméletek elmélyítésére és a tanulásra valók. Az a duálisos ismerősöm, akit akkor felvettek, mondta, hogy még egyszer nem kezdené így. Még mesteren elmegy, hogy nincs vizsgaidőszakod gyakorlatilag, mert ott már lazábban fogják a tanítást, de itt, amikor egyszerre 6 tárgyból is van olykor vizsga, ami kötelező, neked meg vizsgaidőszak első napjától kezdve ott kell lenni a cégnél, az nem valami kellemes. Oké, elengednek a vizsga napján, meg mehet le nap a szabadságodból, de akkor meg nyarad nem lesz. Nem könnyű.


Miért akarsz amúgy Debrecenbe jönni? Most nem túl fényes a helyzet...egy csomó jó tanár elment :'(

2019. nov. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Azt hittem, hogy csak Debrecenben indul duális képzés. Miskolcot eddig nem nagyon néztem, Veszprémet meg végképp nem, nekem az az ország másik felében van. Debrecenhez közel lakom, így az lenne az evidens. Miskolc is jó, még a fővárosig is elmennék, de BME-n nincs.

Azért akarok amúgy duális Bsc-t, hogy ne a szüleimet terheljem, amíg tanulok. Plusz ugye munkatapasztalat is egyben.

2019. nov. 16. 19:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Miskolc olcsóbb város. Debrecen qurva drága, főleg a rengeteg külföldi miatt. A lakásárak, az albérlet már majdnem annyi, mintha Pestre mennél. A kolik itt a legdrágábbak az egész országban: ami pesten 8 ezer ft, az a színvonal itt 14. Egy királyabb koli 23-24 ezer havonta, ez Miskolcon 16. A hegyek a háttérben Miskolcon sokkal szebbek. A DE kémia épület meg hát...kicsit régi.
2019. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi am, csak már kicsit vágyom a környezet váltásra, meg elég sok rossz dolog történt, már elegem is van belőle.
2019. nov. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ugyan, mindenkinek lehet véleménye :) Jó, hogy megosztod a tapasztalatodat.

De a pesti kolikkal szerintem nem érdemes összevetni a Debreceni Egyetem koleszait. Mondjuk, csak a Kossuthot és a Campuszt láttam belülről, de azok nagyon prímák, szerintem teljesen megérik az árukat és akik ott laktak, ismerőseim, volt osztálytársak, ők is ezt mondják. Ezzel szemben volt osztálytársaim, akik Pestre mentek tanulni, fél-1 éven belül feladták a kolis létet, mert szörnyű volt. Én csak képeket láttam, de úgy maga a tény, hogy 3-4-en vannak egy szobában már nem tetszett és elhiszem, hogy kiabrándító lehet. Ha meg azt is figyelembe veszed, hogy ha kb. ugyanakkora m2-re több diákot zsúfolnak be, akkor jó, hogy olcsóbb lesz. A kollégium fenntartása ugyanannyiba kerül akkor is, ha 80 diák lakja, meg akkor is, ha 160, csak a költségek megoszlása más.

Szóval én pont azon a véleményen vagyok, hogy Debrecen jobb diákváros, mint Miskolc. Árak tekintetében is jobb. Miskolc olcsóbb lehet, de azért az nem is akkora egyetemváros, mint Debrecen. Meg mintha ott lenne a legnagyobb a munkanélküliség, nem?

Persze ez nem mond semmit az egyetmről, nem tudok így Miskolcról véleményt alkotni. Nem is akarok, meg fogom fontolni így azt is. De szerintem Debrecen szép város és ismerősök tapasztalatai alapján az egyetemi élet is rendben van.

2019. nov. 17. 12:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy érzed. Nem akarlak lebeszélni.
2019. nov. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!