Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Véleményeteket szeretném...

Véleményeteket szeretném kérni az Orchidea Iskoláról?

Figyelt kérdés

Elsősorban azoktól akik ide jártak vagy járatják gyermeküket---iskolaválasztás előtt járunk,ezért érdeklődnék---köszönöm őszinte segítségeteket

Mi középiskolának választanánk,de általános iskolai véleményekre is kíváncsi lennék.



2019. nov. 20. 14:15
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Oda jártam általánosba és gimibe is. Angol B2 nyelvvizsgát 9-ben csináltam meg 92%-ra (euroexam). A C1-et az érettségivel szereztem meg.


Általánosban nagyon sok angol óra van, felső tagozattól pedig minden tárgy ami nem a magyar és nem a második idegen nyelv angolul folyik.

A tandíj igen magas, viszont ha a diák jól tanul, és nem problémás a magatartása, akkor akár az egészet is elengedik, de erre kisebb az esély, inkább kevesebbet szoktak kérni.


A gimnázium csak a Hajdú utcai épületben található, családias légkör, nemzetközi diákok vannak, ami azért jó, mert rá vannak kényszerítve arra, hogy mindig angolul beszéljenek, ezzel is gyakorolnak.


12. osztályban 11-en voltunk, 2 tárgyból kötelező angolul érettségizni. Illetve mindenki emelt szinten érettségizik angolból. Ez azért jó, mert ha 2 tárgyból angolul érettségizik a diák, és az emelt angol megvan 60%, akkor az érettségivel automatikusan megkapja a C1-es nyelvvizsgát.


Az osztályból mi 11-ből 5-en mentünk az ELTE-re (köztük én is), a maradék pedig PPKE, BME és más magas színvonalú egyetemre ment.


Én merem ajánlani, szerettem odajárni, a tanárok szívüken viselték a problémáinkat, sokkal nagyobb türelemmel voltak felénk, mint egy állami iskolában (volt szerencsém egy évet államiban járni, és vissza is mentem). Rengeteg lehetőséget nyújt, rengeteg kapcsolattal rendelkeznek.


Ha esetleg van még kérdésed nyugodtan írj, szivesen válaszolok :)

2020. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm-mi a /kisfiam/ csak a gimibe szeretne ide menni-mivel most volt a felvételi/ még nem tudjuk az eredményt/-8.osztályos-nem tudom mekkora esélye van "lesz"és még azt sem döntöttük el,hogy 0-ás vagy 1-évfolyamra jelentkezzen -5-ös angolból---nem tudom mekkora szokott lenni a túljelentkezés.

Köszönöm az eddigi segítséged.-szép napot

2020. jan. 27. 14:28
 3/3 anonim válasza:
Az iskolában ki tudják nyugodtan kérni az angol tanárok véleményét, sajnos nem elég az, hogy 5-ös, tudnia kell beszélni, és érteni az angolt olyan szinten, hogy ne okozzon nehézséget, hiszen mindent angolul fog tanulni.
2020. máj. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!