Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Túl lihegem vajon? Pénteken...

Túl lihegem vajon? Pénteken púppal a fején jött haza a fiam az iskolából, mert hátra rántotta az egyik osztálytársa. Hétfőn a háta fájt, mert ott ütötte meg amikor a kavicsokon hanyatt esett egy szintén hátra rántástól?

Figyelt kérdés

...rántástól amit ugyanaz a gyerek csinált aki pénteken, s akit egy másik gyerek biztatott. Aztán kedden véraláfutásos nyakkal jött haza, mert a "bíztató" gyerek amikor a fiam lehajolt a leesett lapért, az közelebb csúszva a székével, konkrétan nyakon rúgta?


Osztályfőnök csak annyit kérdezett az utolsó szituáció után, hogy ki mit látott. Egyéb esetben a "kerüld el messziről" a megoldás, mert igazán problémás gyerekről van szó, akinek több alkalommal a tanár is dühében azt kiabálta, hogy nem odavaló abba az iskolába.


Mit tennétek a helyemben?

Tavalyi évben végig ilyen jellegű, de mégsem ennyire durva problémákkal küzdöttünk, amire az ofő válasza annyi volt, hogy majd ő elintézi az xy-t. De én úgy érzem, ez itt már nem az ejnye-bejnye kategória.

Hova tovább???

Első körben ofő, aztán igazgató. Egyáltalán milyen lehetőségek vannak egy ilyen helyzetben a kezemben, mint szülőnek?



2019. nov. 26. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szép szóval itt szerintem nem mész sokra. Ha azt akarod, hogy változzon valami, két lehetőség van: vagy kiveszed a gyereket az iskolából, vagy büntetőfeljelentést teszel (mennyi idős az a kölyök?).
2019. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

8 évesről van szó... Második osztály!


Igen amúgy, valószínű, hogy másik iskolába fogom vinni a fiamat.

De szomorú, hogy egy ilyen gyerek miatt kényszerül a szülő ilyen döntést hozni.


Bár hozzáteszem, az osztályból szinte mindenkivel agresszív ez a gyerek, és tudja is az iskola, mégsem tesznek semmit.

Emiatt is tettem fel a kérdést, hogy van-e bármi lehetőség, hogy a problémás, agresszív gyereket esetleg kiemeljék egy körzeti iskolából. Vagy tényleg csak az a lehetőség van, hogy más iskolát keresünk.

2019. nov. 26. 20:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérd meg az ofőt, hogy hívja be a gyerek szüleit és beszéljen velük ezekről (azért ne te menj a szülőkhöz mert eddig úgy láttam, hogy ez nem vezet semmire). Ha ezután sem változnak a dolgok akkor igazgató vagy írasd át a gyereked egy másik suliba.
2019. nov. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat most olvastam el a válaszod. Szerintem átiratással jársz a legjobban mert ha az ofő és igazgató sem tesz semmit akkor ez nem fog egy hamar megoldódni.
2019. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

mivel a szülei valszeg laposra verik otthon vagy ki tudja mit csinálnak a bántalmazó gyerekkel, hogy így viselkedik, senki nem fog ott tenni semmit

az osztályfőnökök, meg a tanárok a legnagyobb szerencsétlenek, ha intézkedni kell

szánalmas, hogy erre nincs protokoll, nyilván nem a bántalmazó gyerek a hibás, ha ilyen lett, de azért emiatt nem kell nézni, hogy tönkreteszi más gyerek életét

vedd ki onnét, amint lehet, nem is értem, hogy miért nem vitted még el onnan

több, mint egy éve ez megy, szerinted a gyerekednek milyen lett a lelkivilága? borzalmas egy bántalmazó légkör, iskolapszichológus se ártana neki ezek után

látod, hogy mekkora nullák a tanárok, muszáj tenned valamit neked attól még, hogy ők alkalmatlanok egy helyzet megoldására

2019. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Igazgató, iskolaváltás, de legalább okultál annyit, hogy sürgösen vidd le a gyereket judózni vagy birkózni vagy brazil jiu jitsura. Sajnos kisfiúnak lenni szívás néha, de fel lehet készülni a bunyókra.
2019. nov. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
97%
vannak vero embereim kel l?
2019. dec. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
96%
kell*
2019. dec. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Már elég régi a kérdés. Remélem jól alakultak a dolgok a gyerekeddel.

Tesóm volt hasonló helyzetben. Folyton kikezték a suliban, pedig nagyon szép, mosolygós, barátkozós gyerek. Lökdösték, el vették a cuccait, össze törték a dolgait, zsebpénzét el szedték és az ofő semmit sem tudott ellene tenni. Majd a keresztapjának a fiának elpanaszkodta mi történik nap mint nap, aki akkor fölsős volt, és ő el beszélgetett a bántalmazó gyerekekkel. Ha esetleg lenne egy felsős ismerős aki megvédené a kisfiad, az sokat segítene. Illetve ne hagyja magát. Ha lássa hogy mindent el tűr, sosem akad le róla

2020. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!