Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelező mesterképzés után...

Levelező mesterképzés után van formai akadálya a mesterdiplomához szorosan kapcsolódó témával doktori képzésre való jelentkezésnek?

Figyelt kérdés
Ha nappalin végezném tanulmányaimat, nem lenne (olyan komoly) lehetőségem a tervezett kutatási témámban gyakorlati tudást szerezni, abban dolgozni.

2019. nov. 27. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem szociológia PhD képzésen van olyan évfolyamtársam, aki a mesterszakot levelezőn végezte, ráadásul most állami ösztöndíjas is, úgyhogy abszolút nem volt hátrányban a felvételin a nappalisokkal szemben. De érdemes a konkrét doktori iskola adott képzésével kapcsolatban érdeklődni, mert lehetnek eltérések.
2019. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést sem.


Levelező MSc pontosan olyan kimenetet ad mint a nappali. A szakdolgozatodat ugyan úgy meg kell csinálni. Sőt szerintem szakmai gyakorlat is kötelező (bár ebben nem vagyok biztos levelezőn).


Tehát ha a diplomád egyenértékű, akkor jelentkezhetsz PhD-re. Semmilyen formai akadálya nincs.


A szakdolgozatod úgy is kapcsolódik hozzá. Ha ezt egyezteted a Doktori Iskolával akkor szinte biztos, hogy felvesznek. Felvételi függő, de általában egy 4-es diploma és meglévő kutatási eredmények kellenek.


Műszaki területen úgy halásszák össze az embereket általában, szóval ott nem gond bejutni. Term.tud az már neccesebb, de az se vészes.

2019. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!:)
2019. nov. 27. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!