Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hévíz gazdálkodással, termálvi...

Hévíz gazdálkodással, termálvizekkel foglalkozik valaki itt?

Figyelt kérdés

Miskolcon van ilyen szakirányú továbbképzés, földtudományi alappal mennék. Érdekesnek hangzik, de sokat nem tudok róla.

Néztem a tantervi hálót, felépítést jónak tűnik és műszaki végzettséget ad. Viszont a munkalehetőségeket nem tudom, hogy vannak. Gondolom azért Magyarországon ezzel el lehet helyezkedni az adottságok miatt, de vajon megéri-e?

Aki itt végez az csak állami szektorba mehet, vagy vannak azért erre szakosodott magáncégek is? Vízügyben, fürdőkben, getormiában.



2019. nov. 28. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasznos lenne előbb MSc-t végezned, ehhez a témához passzol is a Hidrogeológus mérnöki MSc.

Amit te írsz, az szakirányú továbbképzés, ettől nem leszel mérnök, nem ad műszaki végzettséget! Ha nem mérnök végzettséggel rendelkezel a szakirányú továbbképzésre, akkor "szakember" végzettséget ad, ha mérnök végzettséggel, akkor meg "szakmérnök".

Jómagam a szakmában dolgozom, nincs túl sok állásajánlat ilyen témakörben.

2019. dec. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 geo-logic ***** válasza:

Szia!


Előttem szólónak igaza van abban, hogy érdemes földtudományi alappal egy hidrogeológus msc-t (akár duális) képzésben elvégezni. Ezt követően akár munka mellett a hévíz vonalat továbbvinni, vagy már a hidrogeológus msc-n ilyen irányba orientálódsz és nem is "kell" az a további szakirányú képesítési papír. A Hidrogeológus msc-t ha nem mérnöki bsc-vel jelölöd akkor van pár különbözeti tárgy de ezt követően mérnöki diplomát fogsz kezedben tartani, mellyel nem csak állami, de versenyszférában is azonnal el tudsz helyezkedni. Csak javallani tudom, jó választás hazánk, illetve az emberiség egyik legnagyobb kincsével foglalkozni!

2020. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!