Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kirugtak a suliból mit csináljak?

Kirugtak a suliból mit csináljak?

Figyelt kérdés
18.életévem betöltöttem ,de elvileg van egy új jogszabály mi szerint, 10osztályt ki kell járnom,ez esetben úgy,hogy 18vagyok is tankötelezett vagyok? Vagy az nem mindegy mikor töltöttem be? Bocsi a rengeteg kérdésért,sehol nem találok értelmes választ hátha itt(najo ezt en sem gondoltam komolyanXD)

2019. dec. 22. 03:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Elmész esti érettségire.
2019. dec. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy már tanköteles.

Biztos megvan az oka, hogy kirúgtak. Ezen kell változtatni és keresni egy másik iskolát.

2019. dec. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy tanköteles hiába vagy tizedikes. Nincs olyan jogszabály amit említesz. Keresel magadnak egy esti sulit és befejezed a tanulmányaidat. Esetleg mehetsz a helyi gyűjtőbe nappali tagozatra is (Lakatos Menyhért Gimnázium).

Mivel nem leszel nappalis a családi pótlékot nem kapják utánad a szüleid (havi -13300Ft), ha jól tudom akkor a tb-det is magad után kell fizetned (havi -7000Ft).

2019. dec. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
69%
A tb 7500 Ft és minden januárban emelik 😐
2019. dec. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem írod, miért történt kirúgásod, ám biztos vagyok abban, hogy nem jó tanulmányaidért és magaviseletedért.

A fentiek alapján javaslatom:

minél hamarabb keress munkát, ne élősködj szüleid nyakán, aztán, ha meggondoltad magad és tényleg tanulni akarsz, akkor irány a munka melletti esti iskola.

,

"elvileg van egy új jogszabály"

A jogszabályok leírottak, megfogalmazottak, nem "elvileg" működnek.

2019. dec. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A nyolc általános se kötelező elvégezni, ha elmúltál 16, már nem vagy tanköteles.

Adott iskolából, megfelelő indokkal, akár 12 évesen is eltanácsolhatnak, vagyis kirúgnak. Ez nem jelenti azt, hogy nem kell többé tanulni, hanem kötelesek a szülők egy másik iskolát keresni.

Te nagykorú vagy, innentől te magánügyed, hogy hol és mit tanulsz. Egy iskola se kötelezhető arra, hogy befogadjon, ha nem tudsz beilleszkedni.

2019. dec. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Annak idején én is így voltam, csak éppen nem rúgtak ki a suliból, hanem elmentem dolgozni, mert egyébként a család éhen marad, meg utcára kerül. Aztán elmentem szakmát tanulni meló mellett és utána szintén meló mellett érettségi. Ma már havi nettó 350-es állásom van. Nem nagy dolog, neked is fog menni. Ja, lehet hogy nem.
2019. dec. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Érettségizz le levelezőn, tanulj szakmát, nyelvet!
2019. dec. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 feleségül ne vegyelek? A többieknek mondom,hogy azért rúgtak ki mert nem jártam be.
2019. dec. 22. 12:49
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem meggyőzni akarunk csak leírtuk a következményeket. Ha nem jársz suliba akkor buta maradsz, mint a föld. Valószínűleg közmunkánál nem lesz jobb állásod ha tanulatlan maradsz. Mivel mindenki úgy cseszi el az életét ahogy akarja, csak aztán ne sírj öt év múlva, hogy nem vitted semmire az életben.
2019. dec. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!