Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magánegyetemeken nincs...

A magánegyetemeken nincs állami finanszírozás? Miben különbözik egy állami iskola és egy magán iskola? 18/L

Figyelt kérdés

2019. dec. 25. 00:31
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Az államit az állam működteti, a magánt nem.
2019. dec. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Abban, hogy a magánegyetemekre(ha lehet egyáltalán ezeket egyetemeknek hívni..) kevesen mennek és értelemszerűen te fizetsz a képzésért, emiatt mindenből át fognak rugdosni téged, ami a színvonal teljes leesését eredményezi.

Ezzel szemben sokan mennek az igazi múlttal rendelkező egyetemekre, mint pl.: a tudományegyetemekre, ahol az állam állja a képzést.

Itt nem számít, hogy te mennyit fizetsz, itt a teljesítményed számít. Itt szorni fognak, hogy kiszűrjék a legjobbakat.


Röviden ennyi.

2019. dec. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Kedves előző, éppen abból lenne több pénze az egyetemnek, ha a hallgatók bukdácsolnának.

Kedves kérdező, egyházi egyetemeken még lehet állami finanszírozás. A többin biztos nincs.

2019. dec. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem az is fontos, melyik országról beszélünk. Pl. az USA vagy angliai egyetemeken, főleg a világ elitegyeteiről beszélek, annyival másabb az oktatás, hogy el nem tudnánk képzelni, és ott tényleg színvonal a színvonal, csak nagyon drága. De egy svájci vagy egyéb ny-európai magán egyetem is nagyon menő. Ezzel ellentétben pl. Japánban az van elterjedve, hogy mindebki magán egyetemekre, magán kórházakba megy, mert sokkal több kisebb van, de aki már bejut az államira, az a valaki, mert oda sokkal jobban megválogatják a hallgatókat, csak a legjobbak mehetnek, ja és ott nem csóró az állam sem.

Magyarországon nem tudok magánegyetemről, de az állami se olyan király, inkább szaktól függ a dolog.

2019. dec. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

"Kedves előző, éppen abból lenne több pénze az egyetemnek, ha a hallgatók bukdácsolnának."


Igen, viszont ha buktatnák az embereket, mint a rangos egyetemeken, akkor a diákok szétkürtölnék, hogy nehéz és nincs értelme odamenni. Ezt nyilván nem engedhetik meg maguknak.

Ezért hívják diplomagyárnak az ilyen gyöngyszemeket, mint zskf, wekerle, kodó, gdf vagy a metu.

Mondjuk a metunak már van neve, de ettől függetlenül jelentéktelen. A dizájn csak külsőség.


Használd már azt az izét, amit az agyadnak hívsz.

2019. dec. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Magyarországon NINCSENEK rangos egyetemek.Teljesen mindegy melyiket választod.
2019. dec. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Magyar viszonylatban IGENIS VANNAK rangos egyetemek.

Egy ELTE, PTE vagy SZTE rangosnak számít magyarországi viszonylatban egy nyomorult kis zskf-hez képest.

És nem. Nem mindegy, hogy melyiket választja a kérdező.

2019. dec. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Az egyik tényező abbam, hogy egy egyetem rangos es színvonalas az pont az, hogy nehéz és nem mindenki végzi el.
2019. dec. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem azért nehéz mert az egyetem rangos, hanem azért mert a többség nem egyetemre való, mivel alapvető hiányosságai vannak. Igen még az általad rangosnak gondolt egyetemeken is. Illetve a tömegkepzes miatt eselye nincs ezeknek az oktatasi intezmenyeknek,hogy valaha versenybe legyenek akár egy cseh vagy lengyel egyetemmel.
2019. dec. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%

Én jártam egyházi, magán és állami egyetemre is, így szerintem tudok neked egy képet adni az egészről. Fontos megjegyezni, hogy az első kettő nekem önköltségesen ment, mivel az egyházin magas volt a ponthatár ( jog ), a magánon meg nincs állami hely.

Az egyházi egyetem annak ellenére, hogy önköltséges volt nem rótt ránk több költséget ha mondjuk nem sikerült a tárgyad. Ott befizetetted a kis önköltséged ( jó, a kis az itt csak hangulatkeltő szó :D ) és utána nem kellett mást.

A magánegyetemnél? Hát, konkrétan szidtál mindenkit, mert minden hulladékra fizetned kellett ( ott is hagytam egy félév után mert nevetségesen szánalmas volt ). Konkrétan azon kívül, hogy befizetted az elég borsos féléves költséget,be kellett fizetni külön kötelezően!! könyvtárhasználati díjat, TO-s költségeket, HÖK hozzájárulást + ha nem sikerült volna egy tárgyam, akkor a tárgyújrafelvételért is elég borsos összeget kellett volna fizetnem.

Most állami egyetemen vagyok végre ( ELTE <3 ) ahol semmit sem kell fizetni, csak elvileg ha nem sikerülne a tárgyam és újra fel kellene vennem. Meg mivel szegény az egyetem az oktatónak adunk a nyomtatásért 300ft-ot + a tankönyveket is mi nyomtatjuk hogy spóroljunk.

Összességében annyit mondanék, az a különbség, hogy a magániskolában azért is fizetned kell, ami az államin tök ingyen lenne.

Ment itt fentebb a vita, hogy milyen rangos stb. Én a magánegyetemen általában olyan diákokat láttam, akiknek a szüleik vállalkozók és majd a családi cégbe fognak beszállni. Elvétve volt hallgató, aki magánegyetemmel akart kitörni a jelenlegi családi helyzetéből. Nyilván mindenki maga méri fel a saját helyzetét, én először rosszul tettem, így 1 évem elég kalandos volt, de az államit nagyon tudom ajánlani, ha elakarod kerülni a felesleges pénzköltést :)

2019. dec. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!