Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem mentem el vizsgára. Az...

Nem mentem el vizsgára. Az utols időpontot pedig nem engedi felvenni a neptun. Mi van ilyenkor? Vagy már nem is tudom felvenni?

Figyelt kérdés

Levelezős vagyok, és sajnos a munkám maitt nem tudtam elmenni. Jeleztem ezt a tanárnak, ő azt mondta, hogy hétfőn már felvehetem az utolsó időpontot, akkor nyitják meg.


Nem engedi felvenni.

Buktam?



2020. jan. 9. 00:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy hibát követtem el, hogy felvettem, és nem adtam le? :(
2020. jan. 9. 00:27
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Elmész, megírod a dolgozatot, de jelzed ott a tanárnak, hogy a rendszer nem engedte felvenni. Lehet, hogy majd meghirdet neked egy új időpontot, amit már fel fogsz tudni venni. De lehet az is, hogy nem fogja engedni.

Viszont amúgy, hogyha jófej a tanár , akkor arra gondolok, hogy ha később írod meg, akkor azt úgy veszi, hogy akkor írtad meg, az első időpontra, amire még föl voltál jelentkezve; vagy akár szal az a lényeg, hogy szerintem mindenképpen menjél el, max ad más kérdéseket, mint a többieknek, hogyha szükségesnek érzi. Merthogy pl te már hallhattad másoktól esetleg ,hogy mik voltak a kérdések, bár akik a kövi időpontra jeliztek eleve; ők is tudhatnák már tőled akár, ha akkor elmentél volna. Tehát szerintem mindenképp menj el.

2020. jan. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

*Vagy pl lehet, hogy van ilyen szabály, hogy egy javítóvizsgát mindenképp engedélyezniük kell.

Ha jó arc a tanárod, akkor szeirntem nem kell aggódnod. Ha meg nemannyira jóarc, akkor felveszed jövőre a tantárgyát.

2020. jan. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
*Viszont akkor már pl lehet ,hogy az aláírásod eleve meglesz már belőle; hogyha kell ilyen.
2020. jan. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fő tárgyaim egyike. Nem akarok csúszni. Kiiratkozom, ha ez megtörténik.
2020. jan. 9. 00:54
 6/8 anonymousreview60 ***** válasza:
82%
Kérdezd meg a Neptun üzemeltetést sz egyetemen.
2020. jan. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak egyetemek, ahol az utolsó hét utóvizsgahét. Ilyenkor sok helyen csak azok vehetnek fel vizsgát, akiknek már van egy sikertelen vizsgájuk.

Erröl érdemes lenne elolvasni a tanulmányi és vizsgaszabályzatot, vagy megkérdezni a tanulmányi osztályt.

Ha erről van szó, akkor a tanár nem sok mindent tehet, csak ha még nem írta be, hogy nem voltál jelen. Akkor oda be tudja írni az osztályzatot. Ha már beírta, hogy nem voltál ott, akkor nem.

Másik tipp: nálunk ha nem mész el vizsgázni, akkor távolmaradási díjat kell befizetni. Erről tulajdonképpen nem megy semmi jelzés, a hallgatóknak a Neptunban maguknak kell kiírni. Amíg ez nincs befizetve, a rendszer nem enged új vizsgát felvenni. Amint beérkezik a pénz, utána már lehet.

2020. jan. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A meg nem jelent vizsgádra megkaptad már az egyes beírást? Amíg nem írnak be hozzá jegyet, nem fogod tudni felvenni a következőt. Szóval a tanárodat kell sürgetni, hogy azt írja be. Ha esetleg az utolsó időpont jelentkezéséről emiatt lecsúszol - mert a neptun nem engedi, az nem akkora baj, mert vagy a tanulmányi osztályosok vagy tanárod asszisztense fel tudja neked venni a vizsgát már a jelentkezési határidő után is.
2020. jan. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!