Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lehetek szoftverfe...

Szerintetek lehetek szoftverfejlesztő 4 - es tanulói átlaggal?

Figyelt kérdés

Szóval mostanság lesz a felvételi ugyebár, viszont matekból is nagyon nehezen vagyok 4 - es, a többi tantárgy jól megy (mondjuk van egy-két ügyességet igénylő tantárgy, amiből viszont 3 - mas vagyok).

Anyám demotivál folyamatban, hogy "semmit sem tanulsz", "soha nem fogsz bekerülni sehova", "remélem ráb-szol a hozzáállásod miatt". Őszintén szólva anyám elvette a kedvemet mindentől, mióta elkezdte a marhaságait fújni.

Anyám szerint az 5 legfőbb tantárgyból kell legalább 4 - esnek lennem, ha szoftverfejlesztő akarok lenni (de már most össze tudok rakni kisebb szkripteket, programokat).

Konkrétabban azt is szeretném megkérdezni Tőletek, hogy Ti hányas tanulói átlaggal lettetek felvéve a középsuliba és, hogy mennyi volt az elvárt?

Kissé parázok a felvételi miatt.



2020. jan. 10. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem én 3-4 között, majd felvettek egy "gyűjtő" szakközépbe, ahol tartottam a kb. 2-3-as szintet. Aztán mérnökinformatikus lettem.
2020. jan. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az átlagod nem számít. Viszont az, hogy az általános iskolai matekból csak nagy nehezen tudod elérni a négyest, nem túl bíztató. De addig még sok idő van. Most a felvételire koncentrálj!
2020. jan. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egyesem nincs matekból, max egy kettesem, a témazáróim szoktak rosszak lenni (általában 3 - masra szoktak sikerülni), de különben feleletből 4 - es, 5 - öst szoktam kapni.


A legnagyobb hátrányom az az, hogy nem tudja a Mi szintünkön elmagyarázni a tanár az anyagot, csak, ha 8x megkérdezzük és a témazárókba is olyan típusú feladatokat ad, amilyeneket még nem oldottunk az adott művelettel, tétellel.

2020. jan. 10. 18:59
 4/14 anonim ***** válasza:
Persze, mindig a tanár a hibás, aha... Amúgy nem a mostani átlagodon múlik, hanem a szorgalmadon.
2020. jan. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Megnézném, hogy Te hogyan értenéd meg a tanár szavait, ha csak ugyanazt tudja mondogatni más hangsúlyban. :D

Persze van, amikor már magamtól rájövök, hogy hogyan kell a feladatot megoldani. Le merem fogadni, hogy Te valami tanár lehetsz, aki hasonló szituban van.

2020. jan. 10. 19:38
 6/14 anonim ***** válasza:

Kellene egy jó matekost keresni, lehetőleg az osztályban, akivel megbeszéled a teljes felsős anyagot.

Angolt tanulsz?

2020. jan. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, tudok angolul, a legjobb tanuló sem érti néha a matekot, pedig színtiszta ötös.
2020. jan. 10. 19:53
 8/14 anonim ***** válasza:
Tehát van aki 5s még így is...
2020. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem tanár vagyok, hanem mérnök hallgató, és hidd el, egyetemen is lesznek még rosszabb (akár matek) tanárok is, azoknál mit csinálsz majd? Nem sírni kell, hanem tenni azért, hogy sikerüljön a célod. Amúgy meg anyud szoftverfejlesztő, vagy honnan veszi azt, hogy 4-es átlaggal nem lehetsz az?
2020. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Most pl. azt csinálom, hogy megpróbálok interneten más-más emberektől különféle videókat nézek és szoktam olyan blog weboldalakat látogatni, ami a matekkal foglalkozik. Általában ha nem értem meg magamtól, akkor ott már igen.

Egy szóval sem írtam le azt, hogy "jaj de elkönnyezek, mert biztos nem fog sikerülni", csak annyi demotivációt kaptam másoktól, hogy nem bízom magamban, hogy sikerülni fog. Anyám hétköznapi melót végez.

2020. jan. 11. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!