Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az hogyan dől el, hogy egy...

Brinkbrunk kérdése:

Az hogyan dől el, hogy egy kis kölyök (a, b, c, vagy d ) osztályba kerüljön be!?

Figyelt kérdés
Miből áll egy ilyen általános iskolai felvételi vizsga?

2020. jan. 11. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én időmben (2004) még csak úgy volt, hogy bementünk a suliba és anya beiratott. :D Előtte jártunk pár előkészítőre, anya kinézett egy szimpatikus tanítót, ő a "b" osztályt vitte és így lettem b-s.
2020. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és maga férfi, vagy nő!?

hová valosi és mivel foglalkozik!?

2020. jan. 11. 18:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért fontos hogy férfi vagy nő-e a válaszoló?

Vagy hogy felnőtt fejjel mivel foglalkozik?


Általános iskolába bekerüléshez semmilyen vizsga nincs.

Az óvoda dönt arról (ha jól tudom) hogy ki iskolaérett.

Az iskolaéretteket pedig a lakóhely szerinti általános iskolákba mindenféle vizsga nélkül be lehet iratni, de természetesen lakóhely körzetén kívül is lehet beiratni a gyereket.


Amiről én tudok, ott a szülők kérvényezhették hogy melyik osztályba (A vagy B) irassák be a gyereküket. Ha az adott osztály telítődött, akkor már csak a másikba lehetett beiratkozni.


Amúgy elég a kérdőjel is, nem hinném hogy felkiáltó kérdésként tetted fel.

(és nem sértődik meg a gyakori kérdések népe, ha tegeződünk)

2020. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam 6 éves és kezdtem az iskolát, akkor két osztály volt. A és B. A volt az aki du. 4-ig bent volt napközin, és B-s az aki ment haza az órák után. Nyilván ma már kötelező a napközi a kiváló törvények miatt, szóval némelyik iskolában már Te szülőként döntheted el, hogy hova kerüljön a gyermeked. Nálunk semmiféle vizsga nem volt, nem egyetemre jelentkeztünk, hanem oviból jöttünk általánosba. Ovi végén volt egy teljesen könnyű "vizsga" amit kb mindenki hibátlanra elvégzett(puzzle, képfelismerés, hét napjai, 10-ig a számok), de nem voltak ilyen hülyeségek, hogy angol vizsga oviban, meg felvételi meg ilyen baromságok, mint mostanában. Ma már elvárják, hogy általános iskolába úgy menj, hogy folyékonyan beszélj egy nyelvet. Elsősként pedig már komplett tudományos könyveket tudj olvasni, én első év végére tanultam meg folyékonyan olvasni, és érdekes módon hamarosan egyetemre megyek, nem lettem analfabéta. :) Pedig fiatal vagyok, szóval nem volt annyira régen még ez a rendszer!
2020. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: Én ezt max valami alapítványi vagy valamilyen magán iskolába tudom elképzelni amiket leírsz. Van két egykorú 2-os kislánya ismerősömnek, valahogy soha nem számolt be ilyesmiről hogy 1. osztályba elvártak volna bármi pluszt, mint 17 évvel ezelőtt (mikor én mentem elsőbe).
2020. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha semmi extra nincs, akkor vagy a szülő dönt, vagy az igazgató. Ma már inkább a szülő.
2020. jan. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jolvan akkormeg koszonom szépen a válaszokat a kiirt feltett kérdésemre.mindenjot kívánok önöknek is viszlat.
2020. jan. 12. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!