Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Már érettségiztem és most...

Már érettségiztem és most szeretnék egy olyan tárgyból ismét, amiből korábban még nem. Hol találok jelentkezési lapot?

Figyelt kérdés

Nem tudok visszamenni a régi sulimba, elköltöztem azóta.

A leírásban elvileg az oktatas.hu oldalon a főoldalon kellene lennie egy jelentkezési lapnak, de sehol sem látom.


Tudtok ebben segíteni nekem?



2020. jan. 11. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Oktatas.hu-n fogsz találni erre vonatkozó információt. Azt tudnod kell, hogy ez fizetős, ha már van érettségid. És nem muszáj abba a suliba menned ahol csináltad az érettségit. Jelentkezési lap tudtommal akkor lesz, ha már lehet jelentkezni a májusi érettségire, de ezt a lapot nem az Oktatási Hivatalnak kell majd eljuttatnod.
2020. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Minden egyéb információt elolvastam. Egy jelentkezési lapot keresek, és nem találok. Tudtommal február 15 a jelentkezési határidő, és enyhén szólva meglepett, hogy néhány héttel a határidő előtt nincs még jelentkezési lap fent.
2020. jan. 12. 10:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Közép vagy emelt? Menj be egy iskolába és kérj segítséget, ha közép akkor oda menj be ahol szeretnél vizsgázni. Szívesen fognak segíteni.
2020. jan. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A tájékoztatóban azt írták nem köteles fogadni egy intézmény sem, ha nem oda járok, ezért kell így jelentkezni. Mondjuk egy próbát megér... közép amúgy.
2020. jan. 12. 13:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha megtaláltad a tájékoztatót, akkor ezt is meg kellett találnod benne:


"Ha a vizsgázó kormányhivatalban nyújtja be a jelentkezését, a jelentkezési lap –a május-júniusi vizsgaidőszakra történő jelentkezés esetén várhatóan január második felétől, az október-novemberi vizsgaidőszak esetén várhatóan augusztus második felétől ‒elérhető a www.oktatas.huhonlapról (közvetlenül a főoldalról)"


Lehet, hogy január 11-én még nem volt január második fele, és még most sincs. Ha egy hét múlva sem találod, akkor visíts!

2020. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget a furcsa stílus ellenére.
2020. jan. 15. 17:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Megtaláltad végül? Én is azt keresem, de sehol se találom, azt írták az oktatas.hu-n kell fent lennie, de ott mindent találok csak ezt nem..
2020. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, azóta is keresem/várom. Nem stílusom az utolsó pillanatra hagyni dolgokat, de úgy fest, hogy itt ez a módi, hogy 3-4 héttel határidő előtt lehet egyáltalán jelentkezni. Néha ránézek az oktatas.hu -ra, elvileg a főoldalon kellene lenni a jelentkezési lapnak. Azért, ha megtörténik a csoda és lesz ilyen, akkor írok itt egy kommentet neked :)
2020. jan. 18. 12:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Valószínűnek látom, hogy az ezzel foglalkozók munkákját akarják koncentrálni, hogy ne essen szét az egész napjuk. Az iskolákban például le kell zárni a félévet, ki kell osztani a bizonyítványokat, félévzáró értekezletet tartani, esetleg síszünet is van utána. Ezek nagyon leterhelik az igazgatóságot, utána tudnak foglalkozni a jelentkezésekkel. De a kormányhivatalnokoknak is millió más dolguk van, és ha folyton beesne valaki, hogy jelentkezni akar, akkor azt nem tudnák csinálni.

Ráadásul most már két határidő köti őket, nemcsak a febr. 15., hanem 8 napon belül el kell fogadni vagy elutasítani a jelentkezést, netán kijavíttatni valami hibát, tehát ami túl korán beérkezik akár elektronikusan is, azt se tudnák félretenni.


3-4 hét bőségesen elég a jelentkezések lebonyolítására, nem lenne hasznos hosszabb időre széthúzni.

2020. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
2020. jan. 20. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!