Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen mivel ellenőrzik...

Egyetemen mivel ellenőrzik hogy a szakdolgozat plagizált-e?

Figyelt kérdés
Van erre valamilyen program vagy weboldal?

2020. jan. 12. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szoftverrel ami egyezéseket keres a többiben.
2020. jan. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Rengeteg ilyen szoftver van. Például:

DupliChecker.

Grammarly.

Paperrater.

Plagiarisma.

Search Engine Reports.

PlagTracker.

Plagium.

CopyLeaks.

stb. stb.

A nagyobb egyetemek használnak is ilyet. A kisebb egyetemek és szakok nem használnak, ez azonban nem jelenti azt, hogy plagizálhatnál. Két okból:


(1) A tanár nagy eséllyel sokkal olvasottabb, mint gondolnád, és simán rájön


(2) Bármikor, ismétlem: BÁRMIKOR lebukhatsz, akkár 30 évvel később is, amikor már családapa vagy, egy nagyvállalat igazgatója vagy akár ismert politikus... Schmid Pál idejében se volt lebuktató szoftver, mégis hatalmasatt bukott már köztársasági elnökként...


De most komolyan: aki nem tud összedobni saját kútfőből egy szakdolgozatot, az ne akarjon a téma diplomás szakembere lenni.

2020. jan. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
* Schmitt Pál, már azt is elfelejtettem, hogyan hívják ezt a pojácát.
2020. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tanár ismeri a diakot simán megtudja mondani, hogy nem ő írta még szoftver nélkül is. Ez max arra jó, hogy legyen egy anyagod amiből el tudsz indulni, de aki azt hiszi, hogy csak az lesz a dolga,hogy szépen bekötteti és semmi saját munkát nem tesz bele az hatalmasat téved.
2020. jan. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk például (angol egyetemen) Turnitin-t használnak.

[link]


Volt már rá példa, hogy ezmiatt 2 hallgatótól is búcsút vettek, mert egymásról másoltak.


Viszont mivel minden felkerül a rendszerbe amit moodle-on feltöltünk beadandókat/szakdogákat, elég kínos tud lenni amikor kiderül, hogy saját magadat másoltad. Az meg mégkínosabb, hogy ezt nem írja ki a rendszer, csak azt hogy az xy egyetemről lett kölcsönözve az anyag.


Épp most töltöttem fel 3 assignment-et is, viszont mindegyiknél van összefüggés, így ha ugyanarról a témáról írtam, akkor csak kimásoltam egyikből a másikba.

A tanárt megkérdeztem, szerinte nem másolhatom le a saját munkámat, és ők sem várhatják el, hogy minden egyes beadandóban elmagyarázzak másképpen valami témakört, amit más beadandóban is kértek már. Szóval elég ha csak ugyanúgy megjelölöm az eredeti forrást.

Rajtam kívül sokan ezt csinálták még, szóval remélem nem lesz gond ebből 😅

Remélem azóta már fejlődött a Turnitin, és oda vezet a korábban feltöltött beadandóimra és ott látni fogják, hogy valóban a saját munkám volt az, csak korábbi esszéből.

2020. jan. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2 köszi neked is, én nem a megúszásra játszom, mivel saját kutatásból írom a szakdolgozatom saját eredményekkel, nehéz lenne bármit is plagizálni max a bevezetőben csak. Csupán kíváncsiságból kérdeztem :)

2020. jan. 12. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!