Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kormány megszünteti a média...

A kormány megszünteti a média mozgókép és kommunikáció szakot?

Figyelt kérdés

NAT új változtatása eltörli mint tantárgyat amivel a diákok először középiskolában találkoztak,a változtatás oka az hogy minden tantárgynak része lesz. Ti értitek ezt? Egyrészt mi már anno általános iskolában is tanultunk, ez vonatkozhat a művészeti iskolákra is?

Számos osztatlan tanáros szaktársammal nem értjük ezt, úgy hogy sokunknak a média a másik tárgyunk...



2020. jan. 12. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt úgy értelmeztem, hogy így interaktívabbá tennék az órákat azáltal, hogy beépítik a médiát a többi tantárgyba, vagyis a médián tanultakat/tanulandókat valamilyen módon felhasználni. De hogy mi lesz a médiaszakos tanárhallgatókkal, ötletem sincs. Marad a másik szakjuk.
2020. jan. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A művészeti iskolák összefoghatnak, hogy megtartsák a tárgyat. Ha elég jól érvelnek, akkor náluk nem fogják eltörölni.
2020. jan. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Én azt se tudtam, hogy van ilyen szak egyetemen. Nekem gimiben volt ilyen tárgyam, alap dolgokat tanultunk, amit mindenki tud, vagy pont ellenkezőleg, senkit nem érdekel (lásd: filmvágás, kameraállások, reklámok manipulációja, ami már a csapból is folyik...)
2020. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

az egyetemeken továbbra is elérhető a szak, és igen a tanárszakosok vannak most eléggé sakk-matt helyzetben. Marad a másik szak, ez tény. na de az mire elég? ha mondjuk valaki föci médián van, vagy info - médián.. a másik szakkal nem lehet elegendő KÖTELEZŐ óraszámot összeszedni, főleg kezdőként, kevés a tanár, de nem fognak egyszakosokat alkalmazni, ha előbb kap olyan föcitanárt aki magyart is tud vállalni..

nekem angol média a párosításom, ami nem olyan vész, de még mindig nem érzem magam biztonságban. Továbbra se tudom mi lesz velem, azért vicces.. 3 éve tanulok. Itt ülök 22 évesen és rettegek a jövőtől..

2020. jan. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

csak az angollal is elleszel, nyugi

nalunk nem is volt egyetlen mediaszakos se, csak menet kozben kepeztek ki ket embert, igy lett meg egy szakjuk

2020. febr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!