Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem vége felé más is...

Egyetem vége felé más is érzett demotiváltságot?

Figyelt kérdés

Már van egy Bsc diplomám. Amikor elkezdtem élveztem, szerettem tanulni, órákra járni. Szerettem volna másik képzést is elvégezni mellé, ami még folyamatban van (most vagyok a finishben). Ezt a szakot is szeretem, szeretek tárgyakra készülni. Viszont elegem van már ebből is. Noha nem a szak miatt, hanem:


- 20 éve elavult tananyag

- a tanárok sokszor lekezelő, megalázó stílusa

- rendkívül körülményes ügyintézés

- számos esetben aránytalan osztályozás

- szinte 0 gyakorlati oktatás

miatt.


Tervben volt, vagyis még van egy Msc, de elgondolkodtam,hogy hagyom a fenébe, mert ezek a tényezők teljesen elvették a kedvem.


Másnak is volt hasonló érzése?


SZTE-GTK



2020. jan. 14. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
70%
Örülj neki, hogy nem az elejétől fogva éreztél így.
2020. jan. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Valahogy én is így érzek ebben a pillanatban. Csomó mindent kell megtanulni kötelezően, amire nem épül semmi a továbbiakban. A konkrét adatok kb fele szintén elavult, van hogy 50 éves, persze mindenki ujjong amikor felröppen egy 1990es jelentés, persze azt már szidja a tanár. A másik fél 40%a pedig olyan tanár fejéből kipattant elmélet amit szóról szóra visszakövetel, persze értelem nélkül. Marad 10% hasznos adat amit soha nem kérnek vissza valamilyen ok miatt,jellemzően politika miatt. Ezekhez jön a hozzá a mérhetetlen olvasnivaló, plusz maga a konkrét anyag. Szerintem érezhető hogy én is mennyire demotivált vagyok vizsgaidőszak vége felé úgy hogy még három vizsgám van vissza ami ismétlés.

Osztatlan földrajz történelem tanári 19F

2020. jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!