Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri logisztikusnak tanulni?...

Megéri logisztikusnak tanulni? Jól fizet, nyugis meló?

Figyelt kérdés
Gondoltam h szakma után nézek, mivel nem látom értelmét h valaki 5-6 évet tanul egyetemen, aztán kiszúrják a szemét 120 ezerrel.

2020. jan. 16. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugis meló? A logisztikában? :D :D :D
2020. jan. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Normális szakot választasz, akkor nem 120 ezerrel fogják kiszúrni a szemed, hanem 250-300-zal kezdőfizetésként...Persze nyugtathatod magad azzal, hogy egy OKJ többet ér mint egy egyetemi képzés, nekem tökmindegy...Múltkor gépészmérnökként egy gépész technikus olyat szólt nekem, hogy csak farokmutogatásnak jó az egyetem.
2020. jan. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy az ilyen mérnöki vonalra gondolsz (logisztikai mérnök, közlekedésmérnök) vagy valamilyen gazdasági szakon szeretnél logisztikai szakirányt hallgatni.

Előbbivel az a probléma, hogy annyit szopsz vele, mint egy gépészmérnök, azokat a munkákat, amiket közlekedésmérnökként el tudsz vállalni egy Bosch-nál, Audinál stb, azt egy gépészmérnök is el tudja vállalni, viszont fordítva ez nem igaz, szóval ha már amúgy is mérnök szakon akar szívni, akkor inkább gépész vagy mechatronikai.

Gazdasági szakkal meg általában elmehetsz egy fuvarszervezőnek, szállítmányozási ügyintézőnek, mindezt sokszor 3 nyelven, folyamatosan pörögve. Minden, csak nem stresszmentes :D

2020. jan. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
OKJ-s logisztikus képzésben gondolkozom, nem egyetem.
2020. jan. 16. 23:36
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Az a baj, hogy manapság már nem sokat érnek ezek az OKJ-k, mert a felsőoktatás ontja magából a diplomásokat ezrével, és velük versenyzel a munkaerőpiacon.

Ha jól beszélsz több nyelvet, akkor nincs probléma, de ha csak elmakogsz angolul, akkor be sem hívnak általában.

2020. jan. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#2, ez butasag, videken annyira lent vannak az arak, hogy az altalad irt fizetest kezdo kent Budapesten adjak meg. Az altalad irt szakmaval 139k-val kezdtem videken, Budapesten kicsit kevesebb, mint a ketszerese es akkor meg a teljesen tiszta, szurke vagy teljesen fekete bejelentesrol ne is beszeljunk!

Kerdezo, az az okj inkabb titkari/ugyintezoi, azzal kb garantalt a minimalber vagy kicsit jobb fizetes.

2020. jan. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!pályakezdő logisztikus vagyok

Netto 166.000Ft-ot keresek,német alap nyelvtudással..szakmához képest kevésnek tartom,mivel a mellettem ülő embernek nincs is végzettsége,és ugyan ennyit kap!!

2020. febr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%

" Persze nyugtathatod magad azzal, hogy egy OKJ többet ér mint egy egyetemi képzés, nekem tökmindegy...Múltkor gépészmérnökként egy gépész technikus olyat szólt nekem, hogy csak farokmutogatásnak jó az egyetem. "


És itt amúgy a gépésztechnikusnak van igaza! Mondom ezt én is mérnökként!

2020. szept. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!