Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Reformatus Gimnazium...

Debreceni Reformatus Gimnaziumrol mi a velemenyetek? Nem vallasos csalad vagyunk, nem is szeretnenk semmi ilyesmin reszt venni, de ezt az iskolat javasoltak nekunk.

Figyelt kérdés

Most hetedikes kituno tanulo, tobb versenyen is jol szerepelt. Mar nyelvvizsgara keszul magantanarnal. Debrecentol 20kmre lakunk, igy nem szeretnenk ha kollegista lenne. De o nincs megkeresztelve, sose voltunk egy misen se semmi ilyesmin. Ezek utan megis hogy jelentkezzen oda ha nem vagyunk hivok.

O meg nem dontotte el mi szeretne lenni, gimnaziumban szeretne tanulni, nyelvi szakon vagy sima gimiben.

Elso gondolatunk az volt a helyi gimnaziumba megy majd, de most a tanarai szerint ott elveszne a tehetsege. De megsem kellene utaznia, vagy kollegistanak lennie.

Igaz van egy evunk meg a dontesig de nem hagy nyugodni ez. Lehetne eselye ott ugy hogy nem jar misere se semmi ilyesmire?


2020. jan. 19. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is egyházi gimibe jártam, pedig nem különösebben érdekel a vallás. Nekünk nem volt kötelező misére járás iskolán kívül, persze a tanítási időben lévőken részt kellett venni ilyen programokon.
2020. jan. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kis javítás a református egyháznál nincs mise Istentisztelet van, ne vesse még el látatlanba , hogy a gyerek semmilyen alkalmon ne vegyen részt lehet az a kis lelki plusz amit kap hasznára válik !!!
2020. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem a debreceni, de a 3 nagy refi egyikében tanultam (pápai). Életem legjobb és legemlékezetesebb időszaka volt. Nem vallásos családból mentem oda (sőt, nem is örültek anno, hogy oda jelentkezek), de egy percét sem bánom. Plusz, még az a nem vallásos családi háttér is katolikusnak keresztelt. Nem erőltették a gimiben, hogy teformátusok legyünk, osztály fele katolikus, evangélikus, pünkösdi, baptista vagy zsidó volt, mégis rengetek pluszt kaptunk mindannyian.
2020. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!