Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik átlagot számítják be a...

Melyik átlagot számítják be a tanulmányi ösztöndíjhoz?

Figyelt kérdés
Első éves óvodapedagógus hallgató vagyok, már végeztem a vizsgáimmal, 6 db jelesem, 4 db jó osztályzatom és egy elégséges jegyem lett. Kreditindexem 4,5 lett, súlyozott átlagom 4,25. Ahogy hallottam a csoporttársaim eredményeit, nem sok hallgatónak van jobb eredménye, mint nekem. Remélem kapok ösztöndíjat (még ha nem is sokat fizetnek, legalább a buszjegy kijön belőle), a szociális támogatásomat elutasították, a Bursáról későn értesítettek, így jelenleg én nem kapok semmilyen ösztöndíjat, örülnék, ha legalább ez összejönne.

2020. jan. 20. 08:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Persze tudom,hogy ez függ a többi elsős hallgatótól is...
2020. jan. 20. 08:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Bár én gyógypedagógia alapszakon tanulok, de nálunk az ösztöndíjindexet úgy számolják ki elvileg, hogy a félévben szerzett jegyeket megszorozzák az egyes tárgyak kreditértékével, ezeket összeadják; majd leosztják a teljesített kreditek számával, végül ezt megszorozzák a teljesített és felvett kreditek hányadosával.

Keresd meg az egyetemed honlapján a térítési és juttatási szabályzatot, ott le kell írják, hogy is van ez.

2020. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2020. jan. 20. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!