Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi különbség van a Széchen...

HozenTroger05 kérdése:

Mennyi különbség van a Széchenyi Egyetem Villamosmérnöki kara és az Óbudai egyetem Villamosmérnöki kara között?

Figyelt kérdés
Melyik mennyire nehéz, mennyi "szabadidő" van a tanulás mellett? Bármilyen tapasztalat, vagy vélemény érdekel az egyetemmel és a konkrét szakkal kapcsolatban is.

2020. jan. 20. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj arra amelyik közelebb van, mindketto jo.
2020. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

A széchenyiről nem tudok sokat, de én most vagyok az óbudai 5. szemeszter végén.(Azért nem ajánlanám a széchenyit

A szak nehézségre inkább nehéz mint könnyű, de én nagyon szeretem, rengeteg területre enged betekintést (erősáram, híradástechnika, automatizálás szoftveres és hardveres szinten, mikroelektronika, programozásból is egy viszonylag jó alapot megkapsz, PLC-ket is látsz majd stb.), így szinte mindenki talál magának való szakirányt a sulin belül.

Arra viszont készülni kell, hogy vannak tárgyak, amik rendesen heti szintű készülést igényelnek mint a Méréstechnika, Elektronika, Villamosságtan, Programozás, Matematika (ha korrekt akarnék lenni, akkor az összes tárgyat idesorolhatnám), de félni se kell tőlük, ha becsülettel készül az ember. Lesz jó pár wtf pillanat amikor lövésed sincs, hogy az adott tárgyat neked miért kell tanulni, de most az új tantervben ezek is átalakulnak (keress rá hogy oe kvk é tanterv és ott a legfrissebbet nézd meg).

Szabadidő nekem bejárósként (napi 3 óra utazás) volt azért, a 2. és 3. félév kicsit húzósabb a szabadidő szempontjából szerintem, de ott se volt mindig szükség napokat tanulni. Amit viszont érdemes megjegyezni, hogy a laborok azok mindig beugrókkal kezdődnek és jegyzőkönyvet kell rájuk csinálni amik néhány tárgyból (elektronika például) elég sok munkát megkövetel.

2020. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Előző válaszoló vagyok: azért nem ajánlom a széchenyit, mert mindig is ez a hír ment, hogy ha villany, akkor vagy BME vagy OE, ha piacképes akarsz lenni. Nem tudom, hogy ez mennyire igaz a széchenyivel szemben, mert általában ez a miskolci suli felé címezték.
2020. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Kandóra gyere
2020. jan. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szabadidő egyéntől függ kinek mennyi jut. Szintúgy a nehézség is szubjektív. Értelemszerűen a jó képességű hallgatóknak több jut, a gyengébbeknek kevesebb feltéve ha ugyanolyan jól szeretnének teljesíteni mindketten.

Harmadéves vagyok a Kandón. Gyere nyugodtan, nem kell félni, maximum az egészséges mennyiségű bizonytalanság lehet benned :)

Aki tanulni jön ide, az minden percét élvezni fogja és minden segítséget megkap a tanároktól ahhoz hogy jó mérnök legyen.

Természetesen lesznek olyan időszakok amiket a pokolba kívánsz majd. Biztosan neked is tele lesz a hócipőd hogy már az n+1. jegyzőkönyvet kell megírni a mérésre, meg hogy folyamatosan a beugrókra és zárthelyikre kell készülni, de jó a társaság, akikkel együtt vészelitek át a megpróbáltatásokat.


Ha most kéne szakot választanom, ugyanúgy ide jönnék. Szabadidőm akad bőven a tanulás mellett, de azt arra fordítom, hogy többet tanuljak azokból a területekből amik érdekelnek.


Bármi kérdésed lenne a Kandóval kapcsolatban, írj nyugodtan, szívesen válaszolok!

2020. jan. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!