Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek a nehezebb és könnyebb...

Melyek a nehezebb és könnyebb tárgyak mérnökinformatika szakon?

Figyelt kérdés
Leginkább a PPKE, BME, OE érdekelne. Akik már végeztek vagy a vége felé járnak: melyik tárgyra kellett a legtöbb időt szánnotok? Azt a tárgy nehézsége vagy az indokolatlan tanári szigor miatt kellett tennetek?

2020. jan. 21. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

BME:

Adatbázisok, Grafika. Én ezekkel szenvedtem a legtöbbet. Grafika túltett mindenen számomra.

2020. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

BME-n a jó kis grafika és az adatb a kedvenc... Múltkor az egyik ismerősöm mesélte, hogy a társaság kétharmada bukott utóbbiból... :D Az a baj vele, hogy nincs fenn semmi támpont a zhkkal kapcsolatban az oldalon, és akkor találd ki, hogy mi lesz.


Mondjuk a bme-n szerintem minden félévben van tipikusan egy olyan tárgy (a 2. félévtől) aminél ha addig azt hitted, hogy egyenesben végzel, ott nagyot fogsz csalódni és te is beállsz szépen a 9 félévesek sorába. :D Mikor oda jártam, mindig azon röhögtem, hogy ha ismertem is valakit, aki egyenesben volt, a következő félévben ő is talált magának egy szerelemtantárgyat, amin elhasalhatott és csúszhatott. Utólag vicces volt, hogy a társaság fele első év végére egy év csúszásban volt, a maradék meg evickélt tovább az adatbig, ahol le lett csapva a szarva, aztán aki azt túlélte, a grafika hálójába akadt bele, aztán valahogy lett pár tucat számomra ismeretlen ember, aki lediplomázott. :D

2020. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, a könnyebb tárgyak az ilyen gazdasági bullshitek, mint a mérnök leszek, esetleg az első félév matekos tárgyai, a rendszermodellezés is pl... A többin vagy szopsz vagy szopsz.
2020. jan. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
BME harmadév: Adatb, grafika, rendszerelmélet, és a legtöbb más tárgy is elég nehéz. Adatb az leginkább a tanár miatt nehéz, grafika meg alapból nem egy egyszerű téma, de még rájátszik az, hogy az oktató nem valami jó tanár. Természettudományos alapozótárgyakkal is lehet sokat szenvedni. Fizika az nehéz, a matekos tárgyakat meg sokat kell gyakorolni.
2020. jan. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!