Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Helyeselnétek-e az iskolai...

Helyeselnétek-e az iskolai egyenruhát?

Figyelt kérdés
Általános iskolában, középiskolában, miért igen, miért nem?

2020. jan. 22. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Bennem valahogy nem idéz kellemes emlékeket, számomra egy kicsit rossz íze van az iskolai egyenruhának. Az emberek nem egyformák, kár ezt erőltetni.
2020. jan. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Nem kell félni az egyéniségektől. Sem kívül, sem belül. Nem hiszek abban, hogy mindenkinek egyformának kell lennie, ugyanúgy kinéznie, ugyanazt tanulnia, ugyanúgy dolgoznia. Ez régen sem működött és egyre kevésbé működik.
2020. jan. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem


Ha azért vezetne be egy iskola, hogy mondjuk ne lehessen látni az egyes családok közötti anyagi különbségeket, akkor arra ugyanúgy ott lenne az, hogy ki milyen táskával jár/milyen telefonja van, szóval semmi értelme


Meg akkor min. 5 szettnek kellene lenni belőle, mert azért 1 póló és/vagy 1 nadrág/szoknya miatt nem szívesen indít az ember mosást naponta

És még a nadrágot lehet hordani jobb esetben pár napig mosás nélkül, egy pólót már kevésbé, főleg nyáron


Meg akkor azért mindenkinek normális méretet kellene adni, nem úgy, mint mondjuk egy tesipolobol, ami férfi meretezesu, szabású (nyilván nem az a baj, hogy nincs benne az embernek dekoltázsa, hanem az, hogy semmi formája, az egész egy “T” betu alakú es kész 😂) és rohadt kényelmetlen, idiotan áll lányként

2020. jan. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

Igen, nekem volt is, ált. iskolában is, síma köpeny, de gimiben egyenköpeny, valamint iskolai díszegyenruha is. Ápol és eltakar. Az erősen meglevő gazdasági különbségeket kissé elmossa, és az igen jót tesz a kölyköknek. Valamint erősebbé teszi a közösségi szellemet.


Normális középiskolában, Nyugaton, kivált Angliában ma is kötelező. Csak támogatni tudom.

2020. jan. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz lenne elképzelnem, soha nem volt. Bár ha bevezetnék, osztálytársaim biztosan kiakadnának; nekem személy szerint olyan semleges. Bár, szeretek minél kényelmesebb ruhába járni suliba. Nem látnám sok értelmét, többen lennének, akik elleneznék.
2020. jan. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ugyanabban a fazonban nem mindenkinek egyformán kényelmes, és nem is mindenkinek egyformán áll jól + mindig ugyanaz, tehát aki nem érzi jól magát benne, az mindig frusztrált tőle.

Max. olyat tudnék elképzelni, ami valamilyen szintem variálható. (Távoli példák: nálunk szalagavatón a táncnál a lányok kétféle szoknyahossz és kétféle szín közül választhattak. Így volt egység is, de mégis mindenki talált hozzá illőt. Vagy pl. nálunk nagyon sokan vesznek és gyakran hordanak egyetemi ruhadarabokat: pulóverből van 2 fazon és sokféle szín.)

2020. jan. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sok országban láttam kis- és középiskolás diákokat egyenruhában, nagyon csinosak voltak és büszkén viselték. A közös nevező, hogy mindegyik országban kiemelt szerepe van az oktatásnak. Szerintem egyáltalán nem árt az egyéniségnek. Köszönöm a válaszokat.
2020. jan. 23. 11:42
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy egy angliai magániskoláson jól áll a designolt egyedi iskolai uniformis szép dolog, itthon ez neilon matrózblúzt jelent olyan fazonban, hogy a kezed nem tudod felemelni és leizzadsz benne 5 perc alatt. Nem vagyunk képesek normálisan átvenni szokásokat, csak amolyan "magyarosított" formában (értsd:szrul). Egyéniséged most sem lehet, hogy a ruha a sajátod, sem gondolkodásban, sem megjelenésben nem támogatja senki, hogy a saját utad járd. Az itt nem lesz menő, se így, se úgy. Ahhoz el kell menni innen.
2020. jan. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-asnak: Sajnos, ebben sok igazság van, a minőség és az esztétikum alap kell, hogy legyen. Ha jól értem, Te sem az egyenruhát tartod legveszélyesebbnek az egyéniségre nézve..
2020. jan. 23. 11:59
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet felhozni pro és kontra érveket. De a lényegen nem változtat: Így is elég sok hülyeséggel szopatnak minket. Akkor van értelme ezen komolyan elgondolkodni, ha már nincs nagyobb problémája az oktatási rendszernek. (De most akad.)
2020. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!