Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most vagyok 9-es egy nagyon...

Most vagyok 9-es egy nagyon eros gimnaziumban. Altalaonsba majd em vegig kituno tanulo voltam es most hogy atjottem gimibe 3-as tanulo vagyok. Tobbsegben ilyen jegyeim vannak + majdnem matek bukas. Iskola valtas vagy maradjak meg?

Figyelt kérdés
Rengeteget tanulok, dogak elott izgulok es 4-nel jobbra nem is nagyon tudom megirni a dogaimat. Ti mit csinalnatok a helyembe? Iskola valtas vagy betudnatok annak, hogy egy uj iskola, tobb kovetelmeny stb. Nagyon sokszor rosszul erzem magam a tanulmanyi atlagom miatt.
2020. jan. 23. 18:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, ezt neked és a szüleidnek kell eldöntenetek. A fő kérdés az, mit gondoltok arról, mi a jobb, ha „nagy vízben kis hal vagy, vagy ha kis vízben nagy hal”. Mert egy erős suli tudja húzni az embert, és nem ciki tanulni ott, míg pl. egy gyengében akár az is lehet. Fontos szempont, milyen az osztályod. Cikiznek a tanulmányi átlagod miatt?

Anno én is egy nagyon erős gimibe jártam, és bizony az első évben kicsit bele is kattantam a tanulásba, semmi mást nem csináltam egy évig, csak azt (de végül ott is kitűnő lettem). Utána viszont elkönyveltek „jó tanulónak”, és érdekes módon elég volt jóval kevesebbet is tanulnom (mondjuk helyette elkezdtem „élni”, és nem is lettem kitűnő többet :)). Szóval azt gondolom, az első év mindenhol nehéz, mert teljesen más közegben, más elvárásokat kell teljesíteni. De később lehet jobb. Volt egyékbént olyan osztálytársam, akit évismétlésre buktattak, pedig általánosban ő is kitűnő volt (szóval nem hülye gyerek). És mégis, visszagondolva azt mondja, örül, hogy oda járhatott, mert okos gyerekek közt volt, egy „elit” közegben.

Volt viszont olyan osztálytársam is, aki vért izzadt négy éven át (nem volt sulin kívüli élete, folyton tanult), és 4-esnél jobb jegyeket nem tudott szerezni. Nos, ő gyűlöli az iskolát, hallani sem akar róla azóta.

Azt gondolom, nem a jegyeid határozzák meg, milyen vagy, szóval ha nem bántanak emiatt az osztálytársaid, bírod őket, bírod a tanáraidat (vagy legalábbis a legtöbbjüket), akkor nem lenne érdemes váltanod. Mert egy másik suliban lehet, hogy kitűnő lehetnék, de egy kretén osztályt fogsz ki és szemét tanárokat… ezek pedig sokkal többet ártanak a jövődre nézve, mint az, hogy elsőben hányasokat kaptál.

2020. jan. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!