Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem átkerülni államila...

Van esélyem átkerülni államilag finanszírozottra költségtérítésesről?

Figyelt kérdés
Csak költségtérítésesre fognak felvenni vszínűleg, és azt szeretném megtudni, átvehetnek e majd államira. Ha igen, akk mennyi idő után és MIEN ÁTLAG FELETT? Előre is köszi a válaszokat!
2010. júl. 22. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
egyetemenként mindenhol más, meg az évfolyam teljesitményétöl függ. uh maj a TO n kéne ezt megkérdezni h pont ott h müködik. uh tanulj!
2010. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden év végén, a vizsgaidőszak után vannak az átsorolások. Ez azt jelenti, hogy akik nem teljesítették az előírt követelményeket, államilag finanszírozott képzésről átkerülnek költségtérítéses képzésre. Az ily módon "megüresedett" helyekre vesznek át hallgatókat a költségtérítéses képzésről.


Ezért nagyon jó átlag kell ahhoz, hogy átvegyenek, nyilván attól is függ, hogy hol tanulsz. Nálunk pl. (ELTE-BTK) elég jók az átlagok, úgyhogy 4,5 felett van esélyed az átsorolásra, de pl. műszakin, ahol nagyobb a szórás, már alacsonyabb átlag is elég lehet.


A TO tud neked támpontot adni, hogy nagyjából kik szoktak átkerülni.

2010. júl. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is így voltam, egy vizsgám nem lett még csak 4-es se, mindent maximálisan teljesítettem, mégsem vesznek át. kezdem azt hinni, hogy ez csak városi legenda.
2010. júl. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Cass90 válasza:

Attól függ hol/mit tanulsz.

Bátyámat Jogi Karon - Szeged(Munkaügy és TB szak) átvették 4,2-es átlaggal első év után. Elég kemény, összesen kb. 30-an kapnak csak ösztöndíjat 130-140 emberből.

2010. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19:06 vagyok,én a SZTE-BTK ped vagyok. nekem is van ösztöndíjjam, csak épp ezt nem tették meg értem. :S :D
2010. júl. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sulifüggő. Én BME villanykaros vagyok, költségtérítésesen kezdtem, aztán átvettek államira. Itt nem kell olyan hű de magas átlag hozzá, de azért meg kell lennie a megfelelő mennyiségű kreditnek.
2011. jún. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!