Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Székesfehérvári SZC Deák...

Székesfehérvári SZC Deák Ferenc szakgimnáziuma és szakközépiskolája vélemények?

Figyelt kérdés
Milyenek a tanárok, a közösség? Az iskola maga milyen?

2020. jan. 25. 22:00
 1/2 anonim válasza:
Több ismerősöm is jár (t) oda. Állítólag nem túl jó, rossz a közösség, kötekedősek, a tanárok sem a legjobb fejek.
2020. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Gondolom már nem aktuális, de hátha valakinek még az lesz.

Én Deákos voltam 5 évig. (2014-2019) Amikor odakerültem még egy viszonylag jobb iskolának számított a "szakképzők" között


Rengeteg mindentől függ, hogy milyen élményben lesz részed. Pl. hogy milyen szakra jelentkezel. Akkor még úgy volt, hogy 2 érettségis osztály volt (Turizmus vendéglátás, Kereskedelem marketing) és 5 vagy 6 szakmunkás (Szakács, cukrász, pincér, eladó, stb.) Én érettségis osztályba jártam, nekünk tipikus gimnáziumi oktatás volt és 4-5 szakmai óra pluszba.


Tanárok általánosságba jófejek voltak. Volt 1-2 szigorú és persze K@cs@g is, de ez kb. mindenhol így van. Ha tanulsz minden órára legalább annyit, hogy 3-masra felelj, akkor nem lesz nagy gondod a tanárokkal. Viselkedj jól az órán, ne balhézz, ne legyen nagy a szád és akkor nem fognak szivatni. "Fehérné magyar hangja Fehérné"


Osztályfőnöktől is függ, mennyire lesznek jó tapasztalataid. Nekem borzasztó ofőm volt. Sose tájékoztatott semmiről

, igazságtalan volt. Tesi tanár létére aki sportos kigyúrt volt azok voltak a kiskedvencek, nekik mindent elnézett, többiek meg a "lőtéri kutyák". Szinte az egész osztály egységesen ellene volt mindenféle dologban, de azért csak kihúztuk ezt az 5 évet vele.


Közösség alapjáraton jó volt. Osztályok között nem nagyon volt versengés. Szünetekben ugyanúgy elbeszélgettél a szakács tanulóval mint az eladóval, nem volt ez a tipikus az "A" osztály jobb mint a "C". Sok rendezvény van a suliban, amikre a diákok terítenek, főznek, hostesskednek stb. Itt is általában össze vissza mindenféle osztályból raknak össze csapatokat. Szóval együtt dolgozol másik osztályból valókkal, ergo össze fogsz barátkozni velük (jó esetben). A bulikra/kirándulásokra érdemes elmenni, pl. szalagavató after/ tanulmányi kirándulás, mert ott is együtt csapatod az összes osztállyal és olyankor barátkoznak legjobban az emberek.


Maga a suli egyébként nekem tetszett. Szerettem oda járni, rosszabb is lehetett volna xD. Lazább volt mint az előző sulim, de mégis le tudtam érettségizni :D. Ha elhivatott vagy egy szakma, vagy egy tárgy iránt, akkor az ahhoz tartozó tanárok segítenek pl. versenyekre eljutni, korrepetáló feladatokat adnak, hogy fel tudj készülni pl. emelt érettségire. Vizsgákra szerintem jól készítettek fel minket, tételeket megkaptuk időben, átvettük , gyakoroltuk stb.

Az 5. évem nekem szakmai volt. Őszinte leszek az egy vicc kategória volt. A tanárok se vették túl komolyan, de igazából mi se. Ez ilyen mentő év volt érettségi után, hogy legyen még időd eldönteni mit akarsz csinálni magaddal kb. Ha komolyan akartam volna szakmát tanulni, akkor elmentem volna szakmai osztályba, de azért a papír meglett róla.


Sajnos tudom, hogy amióta elballagtam, nagyon sok minden változott. Egyre több roma származású diák kezdett el oda járni akik jóval balhésabbak.(kinek nem inge nem veszi magára és tisztelet a kivételnek! Semmi bajom velük, sok roma haverom volt, akik közül voltak nálam is jobb tanulók, hihetetlen eredményeket értek el versenyeken. Csak tapasztalat alapján mondom, bármi balhé volt mindig valamiért roma származású volt a dologban.) Szakmunkás osztályokban akkor jelentősen több volt a problémás diák.


Amíg ott voltam a tanárok között is volt 1-2 balhé és csomóan nem tanítanak már ott, akik engem még tanítottak.

Néhai Igazgató úr is sajnos elhunyt, aki azért nagyjából tudta tartani a rendet a suliban. De amióta átvette a helyét egy nő, romlik a színvonal. (én legalábbis így vettem észre utolsó évemben)


Most nem tudom mi a helyzet, nyílt napra mindenképpen érdemes benézni, olyankor sok ottani diák van ott hostesskedni, tőlük is lehet kérdezni dolgokat. No meg facebook on simán rá lehet írni emberekre akik oda járnak. Szerintem mindenki segítőkészen fog válaszolni.


Mindent összegezve, ha egy nyitott és belevaló személyiségű ember vagy, szerintem nem lesz problémád, ha inkább magadba húzódó és introvertáltnak tartod magad, hát.. nem biztos, hogy ez a legjobb választás neked.


Oktatás szempontjából: Az anyagot leadják, rajtad múlik mennyire tanulod meg és készülsz a vizsgákra.

2023. febr. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!