Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok ajánlani a 2. kerület...

ViragSzabo kérdése:

Tudnátok ajánlani a 2. kerületben vagy a környékén jó gimnáziumot? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok, én idén felvételiztem. Összesen 77 pontom lett, az átlagon 5,0. Eddig a Budapesti Rákóczi gimibe szerettem volna a legjobban menni de most nagyon sok rosszat hallottam róla, és egy kicsit elbizonytalanodtam. Aki oda jár az esetleg tudna véleményt mondani az iskoláról? Vagy esetleg tudnátok más hasonló gimit ajánlani a közelében?

2020. jan. 26. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Szabó Lőrinc Gimnázium
2020. jan. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! A Rákóczi elég „megosztó” suli a környéken. Ismerünk pár éve végzetteket, és a fiamnak van barátja, aki oda jár, ők azt mondják, az igazgatónővel vannak gondok, de egyébként tök jó. Abban mindenki egyetértett, hogy kissé „vonalas” iskola, mivel úgymond feltörekvő (régen ez a suli volt a helyi gyűjtő, 2-es átlaggal mindenki odament, aztán szépen feltornászták magukat), és az ilyen helyen nyilván extrán fontos, hogy a gyerekek teljesítsenek, húzzák felfelé a sulit. Nekünk ideális lenne, ha a gyerekem 6.-ban nem úgy jött volna ki a felvételiről, hogy annyira bunkók voltak vele, hogy ő ide nem hajlandó betenni még egyszer a lábát. Egy ismerősünk hasonlóan járt a lányával, de mondom, olyat is ismerek, aki tökre szereti. Szerintem alvetően jó hely lehet olyanoknak, akik jól viselik a klasszikus poroszos rendszert, nem akadnak ki, ha egy-két tanár nem annyira jó fej.

A helyedben elmennék szóbelizni, ha tetszik a suli, ott tudsz saját benyomásokat szerezni róla, még az is lehet, hogy beleszeretsz.

Mire gondolsz „hasonló” alatt a környéken?

2020. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!