Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hány kredittől...

Polgarjeno kérdése:

Egyetemen hány kredittől adnak ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
27 kreditet vettünk fel a mintaterv szerint. Most 4,00 az átlagom de még csak 22 kreditem van meg. A krediteket nézik az ösztöndíj osztásánál? (Tavaly 3,7-3,8 körül volt a határ)

2020. jan. 27. 18:13
 1/7 A kérdező kommentje:
ha nem veszik figyelembe, a maradék 5 kreditet hagynám és megcsinálnám jövőre a tárgyakat
2020. jan. 27. 18:16
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Saját egyetemed szabályzatát nézd meg. De ha van bukott kredited, kétlem hogy kaphatnál, mivel jól leviszi az átlagod.
2020. jan. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Átlagot szokták nézni általában.
2020. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Melyik egyetem? Nem tudom, hogy mindenhol ugyanúgy számolják-e, de a Pannon a súlyozott átlag alapján adnak ösztöndíjat. Annyi érdekességgel, hogy ugye a sima súlyozott átlag számításnál a végén a súlyok összegével kell visszaosztani (ergo a kreditek számával), nálunk viszont nem így van, hanem fix 30-cal van visszaosztva. Vagyis ha pl. csak 25 kreditet veszek fel, akkor hiába kapok mindenre 5-öst, az átlagom csak 4,16˙ lesz. Viszont a másik irányba is működik a dolog: ha 35 kreditet vesz fel az ember, akkor akár 5,83˙-as átlagot is el lehet érni.

Azt nem tudom, hogy más egyetemen is így van-e. Utána kell nézni. Biztos, hogy leírják valami hivatalos dokumentumban, hogyan számolnak átlagot az ösztöndíj rangsorhoz.

2020. jan. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10%

Előző a 30-val osztás a kreditindex, az nem súlyozott átlag okoska...

De legalább azt eltaláltad, hogy kreditindex alapján jár.

2020. jan. 28. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a súlyozott átlagot nézik. Ott nem számítanak bele a bukott kreditek. Nálunk viszont (SZTE GYTK) nem kaphat ösztöndíjat az, aki nem teljesít egy tárgyat, sem pedig ha másodjára (vagy többedjére) veszi fel ugyanazt.
2020. jan. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

#5: Utánanéztem ennek a kreditindexnek. Tényleg azt is ugyanúgy számítják. [link]

Viszont nálunk ilyen "sima" kreditindex nincsen, a Neptun rendszere sem írja ki ezt az értéket ezzel a névvel. Viszont korrigált kreditindex az már van, viszont az meg nem fontos az ösztöndíjnál.

2020. jan. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!