Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudtok sorolni olyan magyar...

Kbdt8 kérdése:

Tudtok sorolni olyan magyar iskolákat ahol óvodától egészen érettségis korig folyik oktatás?

Figyelt kérdés
tehát 3 éves kortól 18 éves korig a gyerek egy épületeggyüttesbe jár végig. Azért érdekel, mert én pont ilyen iskolában tanultam, csak Erdélyben,( magyar református iskoláról van szó, és nagyon szuper dolog, amikor az egész gyerekkorodat stabilan éled át egy helyen, ugyanazokkal az emberekkel vagy körülvéve végig, mert ez egy szuper közösségi élményt ad) és ha Magyarországra költöznék ilyen iskolába szeretném járatni a gyerekeimet ha majd lesznek, de kosszas kutakodás után sem találtam konkrétan ilyen intézményt.
2020. jan. 28. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen. Olyan intézmények vannak, amikhez tartozik külön óvoda, általános iskola és középiskola is, de ezek különálló szervezeti egységek. Ha elvégezte az óvodát, nem veszik fel automatikusan az általánosba, és általános után is felvételiznie kell a középiskolába. Ebből adódóan nem (csak) ugyanazokkal az emberekkel lesz körülvéve 15 éven keresztül.

Ha ez számodra mindenképpen fontos, akkor javaslom, hogy ne Budapesten belül gondolkodj, hanem egy kisebb településben, ahol jóval kevesebb opció van az iskolaválasztásra. Jómagam Szegeden nőttem fel (ami e tekintetben még inkább a nagyobb városok közé sorolható), de így is a fél óvodás csoportommal ugyanabba az általánosba kerültem, utána az általános iskolai osztályom negyedével ugyanabba a gimnáziumba, sőt, a gimnáziumi osztálytársaim jelentős részével ugyanannak az egyetemnek ugyanarra a karára. Még kisebb városokban jellemzően tényleg elenyésző személycserével megy végig a társaság óvodától az érettségiig.

2020. jan. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Óbuda-Békásmegyeren ilyen a Mustármag, az óvóda, általános iskola és gimnázium is egyben. Külsősök is felvételizhetnek az egyes szintek közötti váltáskor, de a saját tanulóikat automatikusan, felvételi nélkül átveszik. Legalábbis, amikor még én tanultam ott, akkor így volt.
2020. jan. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Patrona Hungariae
2020. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos információkat, az én volt iskolámhoz a Patrona Hungariae hasonlít leginkább. Jó tudni, hogy van hasonló Budapesten.
2020. jan. 28. 18:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Győrben: Apor, Péterfy, Prohászka

Itt van óvoda, ált. isk., gimnázium és öregotthon is :D úgyhogy tényleg egy életre szól

2020. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!