Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent a Neptunban a...

Mit jelent a Neptunban a "Félév min" és a "Félév max" a tárgyak mellett?

Figyelt kérdés

A tárgyfelvételnél van 1-1 ilyen oszlop.

Ez csak ajánlás? Vagy mi történik, ha én egy olyan tárgyat, aminél a min.-hez 1, a max.-hoz 3 van írva, de én mondjuk a negyedik vagy az ötödik félévben teljesítem? (tegyük fel, hogy nem épül rá semmi)



2020. jan. 30. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy ezeken a féléveken belül lehet csak felvenni.
2020. jan. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
#1 Ez nem igaz. A Félév Min. és Max. az csak úgymond ajánlás, legalábbis az ELTE-n így van. Én másod évesként 3-ad éves és 3-ad évesként is negyed éves tárgyakat elvégeztem el, semmi következménye nincs. Bár, lehet, hogy jár tárgyfelvételnél előny (plusz pont), ha a tanrend szerint haladsz, de nem kötelező.
2020. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak egyetemek, ahol előírás, hogy az első féléves tárgyakat legkésőbb a harmadik félévben teljesíteni kell. Nem lehet, hogy nálatok is? Nincs ilyen a tanulmányi és vizsgaszabályzatban?
2020. jan. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


ELTE-s vagyok, szóval, ha tényleg úgy van, ahogy a #2-es válaszoló írja, az nagyon jó😍 Még csak gólya vagyok, szóval fogalmam sincs, de akkor biztos így van... 😂


#3: én kerestem, de nem találtam semmi erre vonatkozót ☹️

2020. jan. 31. 23:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Nekem az elején a mentor mondta és teljesen igaza volt. Néhány tanár még külön rá is kérdez hanyad éves vagy, de azt már nem, hogy miért vagy gólya/túl alsóéves/felsőéves.
2020. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!