Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hallottam ilyet, hogy kredittú...

Hallottam ilyet, hogy kredittúllépés után fizetni kell. Ez hogy van?

Figyelt kérdés

Hogy pl valakinek mondjuk 180 kredit összesen a szakja; azt nem tudom, hogy ebben benne van-e a szabvál, meg a kötelezően választhatók; de hogyha pl több, mint 10 %-kal túllóg az alapkrediten, tehát ezen a 180-on, akkor létezik, hogy tényleg fizetni kell utána?

És akkor hogyha pl valaki mondjuk csúszna a képzéssel, és kellene még neki kredit, hogy a 36 kreditje mondjuk meglegyen, akkor a kövi félévben, hogyha vesz föl akár szabvált, akár kötvált, de előre kell fizetni ilyenkor, vagy utólag? Azt nem tudom, mennyit, de gondolom mondjuk 2 kreditenként párezret. Ez arra gondolok, hogy tud lenni mondjuk sima ezer is, vagy akár 12ezer. Vagy pl akár ezer alatt valamennyivel, de mondjuk 500-nál többre gondolok, de pl ha annyi, akkor az nem rossz.



2020. febr. 1. 00:53
 1/10 anonim válasza:
18%

"Azt nem tudom, mennyit, de gondolom mondjuk 2 kreditenként párezret. Ez arra gondolok, hogy tud lenni mondjuk sima ezer is, vagy akár 12ezer. Vagy pl akár ezer alatt valamennyivel, de mondjuk 500-nál többre gondolok, de pl ha annyi, akkor az nem rossz."

Szentséges atyaúristen ezt a katyvaszt!

Milyen egyetemre jársz Te mégis?!

2020. febr. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem szabályzatát ajánlom olvasásra, ezek az összegek (is) pontosan benne vannak.

És igen, ha túlságosan túlléped a limitet, tényleg fizetni kell. A logika az benne, hogy a túl sok kredittel ne húzhasd el az àtlagot, hogy kihasználd az ösztöndíjrendszert pl.

2020. febr. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kreditenként 25000-et kell fizetni:D (de ez egyetemenként nagyon változó), igen, 10% túllépés megengedett, eddig minden ismerősöm ezt a 10%-ot mondta.
2020. febr. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha esetleg valaki tud még valamit hozzáfűzni, akkor kérem, írja. :)
2020. febr. 1. 18:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 10% a megengedett (szerintem a legtobb helyen) az akkor 18 kreditnyi plusz, addig nem kell fizetni, gondolom utolso ev vegen nezik.
2020. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. febr. 1. 22:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden egyetemen kell fizetni kredit túllépési díjat, pl, a Pázmány bölcsész karán sem, ott annyit veszel fel, amennyit akarsz, ezért pontos válaszért nézd meg a TVSZ-t.
2020. febr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2020. febr. 2. 15:30
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez változik ezek szerint, én Pázmányra jártam, és volt túllépésem, dékáni engedményezéssel nem kellett csak fizetnem.
2020. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt is
2020. febr. 3. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!