Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van az iskoláknak?

Mi értelme van az iskoláknak?

Figyelt kérdés

A tanárok csak állnak és beszélnek, a tanulók mindenféle lapokra irkálnak mindenféle olyan dolgot, amelynek az életben haszna nincs.

A tanár ráír a lapokra egy-egy számot, minél nagyobb számokat ír a lapokra, attól jobb a tanulónak.

Vannak még pontok, százalékok, kreditek meg minden egyéb marhaság.

A tanulóknak minden nap megy az ideje a semmire, mondogatják a marhaságokat egymás között, egész nap ülnek, pénzt nem keresnek, termelő munkát nem végeznek. (tanárok sem)

Sok új szakma van, amit sok év kitanulni, a hagyományos szakmák igaz nem hoznak annyi jövedelmet, de azokra mindig szükség van lásd kőmíves, vízvezeték szerelő, hegesztő, autószerelő, villanyszerelő, logisztikus, postás, rendőr és még sorolhatnám mondjuk egy egyszerű karbantartóra vagy egy portásra is mindig szükség van.

Ezeknek az embereknek a szakmája kalandos és a portás kivételével termelő munkát végeznek, egészségük az állandó kintlét hatására megedződik, erőnlétük a szerszámok emelgetése, áruk rakodása által jóval nagyobb egy szellemi munkásénál.

Életük tartalmasabb nincsenek elzárva a külvilágtól büszkék az elvégzett munkájukra, arra, hogy értéket hoztak létre.

Nyitottabbak, könnyebben kötnek új barátságokat, könnyebben ismerkednek új emberekkel.

14 éves koromban nem ezek mellett a hagyományos (termelő) szakmák valamelyike mellett döntöttem, rossz döntés volt, ha minden így alakul én is csak egy ülő munkás leszek és nem hozok létre semmi értéket.


2020. febr. 6. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jobb helyeken gondolkodni tanítanak meg,nem magolni,gondolkodni pedig mindenkinek kell.
2020. febr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Buta vagy. Erőm sincs elmagyarázni miért, annyira szélsőségesen gondolkodsz, és nem is akarom, mert úgyse próbálnád megérteni.
2020. febr. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Persze a tanár a hibás.

Nem is a Z meg az Alfa generáció, akik még köszönni sem tudnak egymásnak.

2020. febr. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Az ülő munkások fogják automatizálni az összes (szerinted) értékteremtő munka min. 50%-át a következő 10-20 évben. De menj csak nyugodtan kőművesnek vagy postásnak. 5 év fizikai meló és felébredsz majd! Hajrá!
2020. febr. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Eleg nagy hülyeséget beszélsz szerinted egy szakmához nem szükséges előképzettség ? Nagyon gáz lenne ha egy postás nem tudna számolni vagy nem értene az informatikához. Ha egy kőműves nem tudná a kémiát es rossz aranyban keverné ki az anyagokat. Ha nem tudnának fogalmazni önéletrajzot irni magyarból meg jelentkezni se tudnának, és manapság mar az idegennyelvek tanulása is fontos és számos indokot lehetne meg találni..
2020. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindegyikhez szükséges az adott szakirányú szakiskolai végzettség, vagy OKJ végzettség.
2020. febr. 7. 14:21
 7/12 A kérdező kommentje:
A generációs marketingnek semmi köze ehhez.
2020. febr. 7. 14:22
 8/12 anonim ***** válasza:
Fogalmazzunk úgy,hogy az iskolának van értelme,nem is kicsi.A problema rendszerrel van,és ismétlem,nem is kicsi.A két dolog különböző.Ja,es egyébként "ülő" és a fizika dolgozóknak egyaránt lenniük kell,így lesz a nagy egész.Nagyon nagyon röviden fogalmaztam,mert egy litániát tudnék írni erről au egész témáról
2020. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

"A tanárok csak állnak és beszélnek, a tanulók mindenféle lapokra irkálnak mindenféle olyan dolgot, amelynek az életben haszna nincs."


- Azért én örülök, hogy megtanultam olvasni, meg írni. De, ha Te nem így vagy vele akkor OK

2020. febr. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bocsi azt nem említettem, hogy középiskoláról van szó és főleg az utolsó két évfolyamról.
2020. febr. 8. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!