Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Utolsó évben iskolaváltás...

Utolsó évben iskolaváltás jobb érettségi reményében?

Figyelt kérdés

Szakgimnáziumban tanulok jelenleg. Kötelező a szakmámból érettségiznem, viszont nekem nagyon nehéz volt az eddigi másfél év. Meg merem kockáztatni, hogy depressziós is voltam. Nagyon sokat sírtam, félelmetesen sokszor nyugtattam magam az öngyilkosság gondolatával, utolsó reményként.(14 évesen)

Pszichológushoz járok jelenleg is, a felfogásom változott, de a tények nem.

Lassan három éves lemaradásom van a szakmából és félek, hogy az érettségire ezt nem tudom felhozni, mivel más tantárgyakra is erősen kellene koncetrálnom, hisz azokat sem tanultam rendesen. Például történelemből is csak egy évet tanultam rendesen, a nyelvek is kérdésesek.

Tehát a szakmai érettségi csak nyűg nekem és félek, hogy nem engednének át(ennek igen nagy az esélye).

Szerintetek így érdemes lenne átiratkoznom egy másik iskolába, más szakra, hogy ne bukjak meg érettségin? Vagy egy ugyanilyen szakra, csak egy könnyebb iskolába?

Mit tennétek a helyemben?


2020. márc. 1. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Az átiratkozással már elkéstél. Szakgimibe jársz ahol a kötelező szakmai gyakorlatot teljesítetted. Másik szakra nem tudsz átmenni, mert az elmúlt évek szakmai gyakorlatait nem teljesítetted.

Rendes gimi meg nem fog bajlódni a Te 2-3 éves osztályozó vizsgáiddal. Persze gyengébb gimikben próbálkozhatsz, de oda nem éppen az agysebészek járnak. Ilyen például a 8. kerületben a Lakatos Menyhért Gimnázium. Ők mindenkit átvesznek, de nem a rózsadombi gyerek tanulnak ott.

Javaslom próbálj meg egy kettest összeszedni szakmából.

2020. márc. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolónak igaza van.

Nem világos, hogy milyen iskolába szeretnél átmenni - gimibe vagy egy másik szakgimibe? Mert sajnos egyik sem nagyon kivitelezhető.

Egy új szakmára már nem vesznek át 1 évre, egy gimiben pedig osztályozóvizsgákat kéne tenned, mivel se 2. nyelvet, se minden term.tudományos tárgyat nem tanultál.

Én azt javaslom, hogy próbálj ráfeküdni a szakmára, legalább tényleg egy 2-est hozz össze.

2020. márc. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!