Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem lehetne valahogy korlátozn...

Nem lehetne valahogy korlátozni az évszámtanítást a történelem-órákon?

Figyelt kérdés

Sajnos nálunk a töri tanár anno azt mondta, hogy aki legalább 4-500 évszámot nem magol be nem is ember és nem számít műveltnek.


Én meg kicsit sokallom azért.

Ad minden hónapban szépen egy 50 elemes listát és dolgozatot írat belőle.


Van amit napra pontosan meg kell tanulni, de általában az év is elég.

Híres emberek születése és halála. Csaták, szerződések aláírása stb.


Csak szerintem fölösleges manapság magolni és mindent fejből tudni?

Amúgy jótanuló vagyok, színötös. Csak az évszámok nem annyira érdekelnek.



2020. márc. 3. 12:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem túlzás nekünk is ennyit kell. Egy osztálytársam csinált az összes témából és Quizletet és 627 évszám (hozzáteszem ez még emelt érettségin sem követelmény, de az iskolám honlapján lévő adattárakra alapul) van összesen így érettségi előtt állva. Én szerencsére nagyon könnyen jegyzék meg számokat (csak úgy meg szoktam jegyezni a bankkártyaszámom, táj, útlevél...)

A Quizlet hasznos lehet szerintem, bár alapvetően idegennyelv tanulásra való.

2020. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Bocsánat a 9 -es válaszolónak írtam hogy nem túlzás.

Egyébként szerintem sincs értelme ennyit megtanulni, a nagy részét én is elfelejtem (most csak azokat tudom amik érettségire kellenek,de később abból is sokat fogok felejteni)

A válasz pedig nem, nem lehet korlátozni

2020. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
Az évszámok hanyagolásából csak még nagyobb műveletlenség sülne ki, megkérdeznék az embert, mikor volt az első világháború, azt mondaná, 1956-ban. Így is túl sok a primitívség a világban.
2020. márc. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább csak azért jó megemelíteni az évszámokat, hogy tényleg el tudjunk helyezni egy szitut időben. De én se szeretem, hogy ennyit be kell magolni. Most fogok érettségizni, oktatas.hu-n fenn van egy adattár, hogy középszinten milyen évszámokat kérdezhetnek, és jóval kevesebb, mint amit nekünk meg kellett tanulnunk az évek során. Az emeltesek viszont szerintem örülnek, hogy megtanultuk mindet, mert könnyebb nekik átismételni, mint most nekállni tanulni.


Egyébként ez a magolás más tárgyakra is igaz szerintem. Nagyon szeretik ezt a "műveltség" fogalmat használni ellenérvnek. Persze, szerintem is jó, ha tudsz Petőfit idézgetni. De nekem Az ember tragédiája elolvasása és róla beszélgetés is a műveltséghez tartozik, nem kell hozzá 30 sor idézetet írni egy regényből dolgozatba, hogy aztán 4-est kapjak, ha kihagytam egy "csak" szócskát. A gép forog, az alkotó pihen.

2020. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ennyi elvárható, pedig reálos vagyok.

De szégyen, hogy az emberek mennyire nem tudnak semmit manapság.

2020. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

11-es


Összes témából csinált mit jelent, mert ez elég hanyag fogalmazás. Összes anyagból ami kell egy TZ-hez 600+ évszám, az egész éves tananyag évszámainak a száma 600+ vagy az érettség tételekben van összesen 600+.

Csak azért mert nagyságrendi különbség van ezek között:)

2020. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Sajnos ezeket akkor is meg kell tanulnod, ha diszkalkuliás vagy, és már félsz a számoktól. Fejlesztő pedagógusod tud segíteni megoldani ezt a problémát.

Valóban, igazad van annyiban, hogy nemcsak évszámok vannak; ha csak ezekre megy rá a tanár, akkor rosszul csinálja. Kell a sztori is.

Folyamatosan kell tanulni, nem egyszerre kell megjegyezni ezt a sok mindent, hanem apránként. Nem nagydolgozat előtt kell elkezdeni tanulni.

2020. márc. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

16

Valóban pontatlan voltam a hatszázat az érettségiig megtanult teljes anyagra kell érteni. Ez persze több mint ami az érettségire kell, de nekünk ennyit kell megtanulni.

2020. márc. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!